NotionInk_Adam
Notion Ink jest firmą znaną przede wszystkim z produkcji niedrogiego tabletu Adam. Od pewnego czasu spodziewamy się premiery drugiej generacji tego urządzenia. Producent oficjalnie potwierdził część informacji związanych z tym tabletem.

Pierwszą wiadomością, która została ogłoszona było partnerstwo Notion Ink z firmą Texas Instruments, która zajmuje się wytwarzaniem układów scalonych, jakie są wykorzystywane np. w produkcji tabletów, czy smartfonów. W przypadku Adama II będzie to procesor OMAP z serii 44xx – w ten sposób zrezygnowano z układu Tegra, który był wykorzystywany we wcześniejszej generacji tabletu.

Z procesorem OMAP współpracować będzie układ GPU PowerVR SGX5xx – producent zapewnia, że dzięki temu tablet Adam II będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Producent próbuje przekonać wszystkich, że urządzenie może mieć bardzo wiele zastosowań, nie ograniczając się wyłącznie do rozrywki.

Adam II ma być również wyposażony w układ Wi-Link 7.0, który łączy w sobie moduł WiFi, Bluetooth, GPS i odbiornik FM w ramach pojedynczego chipsetu. Trzeba przyznać, że pod względem sprzętowym najnowszy tablet Notion Ink prezentuje się całkiem interesująco. Jak będzie wyglądała kwestia oprogramowania?

Producent poinformował, że zamierza wykorzystać najnowszą wersję Androida – Ice Cream Sandwich. Z całą pewnością jest to dobry wybór. Pewne obawy rodzi jednak fakt, że zapowiedziane zostało wprowadzenie różnych modyfikacji w systemie, których efekty, w porównaniu do standardowego Androida, mogą być bardzo różne.

Nadal nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się rynkowego debiutu Adama II. Producent najwyraźniej wyciągnął wnioski i powstrzymuje się przed podawaniem terminów, co do których nie ma pewności, czy uda się ich dotrzymać. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii ceny – ta nadal pozostaje nieznana. Tablet ten cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób, które są posiadaczami pierwszej generacji Adama.

źródło: Notion Ink / Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula