Studia z zakresu technologii kosmicznych to propozycja Politechniki Gdańskiej dla studentów, którzy w najbliższym semestrze zimowym rozpoczną naukę na studiach II stopnia. Kierunek jest międzynarodowy, więc polscy i niemieccy studenci będą uczyć się wspólnie na przemian w Gdańsku i Bremie.

Studia z zakresu technologii kosmicznych na Politechnice Gdańskiej – szczegóły

Dokładna nazwa kierunku studiów to Technologie kosmiczne i satelitarne. 15 studentów z Polski i 15 z Niemiec będzie uczyło się naprzemiennie na Politechnice Gdańskiej oraz na uniwersytecie w Bremie. Prowadzący zajęcia będą przekazywali wiedzę w języku angielskim. Każdy ze studentów otrzyma specjalne stypendium, by sfinansować koszty pobytu i przejazdu do Niemiec.

Nowe studia będą bazowały na kierunkach, które już znajdują się w ofercie polskiej, a także niemieckiej uczelni. Politechnika Gdańska przypomina, że sektor kosmiczny rozwija się bardzo prężnie na całym świecie. W efekcie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Wymiana nastąpi już na I semestrze studiów – tłumaczy dr inż. Marek Chodnicki, kierownik projektu – by studenci byli dobrze przygotowani do nauki, zorganizowane będą w szkolenia językowe, adaptacyjne i międzykulturowe. Dr hab. inż. Zbigniew Łubniewski dodaje natomiast, że studenci będą mogli zdobywać wiedzę związaną z takimi tematami, jak komunikacja satelitarna, mechanika orbitalna, czy projektowanie pojazdów kosmicznych. Studenci poznają także takie dziedziny, jak inżynieria równoległa, techniki antenowe, prawo kosmiczne czy cyberbezpieczeństwo.

Czytaj także: Brytyjscy operatorzy otrzymają kary za sprzęt i oprogramowanie Huaweia

Utworzenie międzynarodowego kierunku studiów zakłada projekt SpaceBriGade. Jest on finansowany ze środków POWER w ramach programu KATAMARAN ogłoszonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Rekrutacja na nowy kierunek rozpocznie się w styczniu 2020.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.