ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Empik aplikacja mobilna

Premium Pay&Go – ciekawy pomysł Empiku dla tych, którzy nie lubią rozmawiać z ludźmi

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Premium Pay&Go będzie nowym sposobem płatności w sieci sklepów Empik. W ten sposób będzie można robić zakupy, bez konieczności rozmawiania z kimkolwiek czy podchodzenia do kasy automatycznej. Te pojawiły się już w części Empików w Polsce, ale Pay&Go ma być rozwinięciem tej idei. Jedyne czego będziemy potrzebować, to smartfon.

Premium Pay&Go

Premium Pay&Go
Fot. Empik

W wywiadzie, który udzieliła Business Insiderowi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Empiku, padły bardzo ciekawe słowa o nowym sposobie płacenia za zakupy. Ten pojawi się w stacjonarnych sklepach firmy i będzie podobny do tego, który ma już sieć Carrefour. Tam nazywa się on Scan&Go, a polega to na tym, że produkty skanuje się z wykorzystaniem aplikacji mobilnej sklepu. W przypadku Empiku będzie to działało praktycznie tak samo. Wchodząc do salonu, będzie można dokonać w nim zakupu jedynie z wykorzystaniem naszego telefonu.

Premium Pay&Go ma działać jednak tylko dla klientów, którzy należą do programu Empik Premium lub darmowego Empik Premium Free. Trzeba będzie pobrać aplikację sklepu, a z jej wykorzystaniem będzie skanowało się produkty, a potem za nie płaciło. Wszystko w obrębie aplikacji, więc kontakt z pracownikami sklepu będzie ograniczony do minimum. Tego typu rozwiązanie ma być wprowadzone na próbę na początku w 10 salonach Empiku i ma się to wydarzyć w nadchodzących dniach. Do końca 2020 roku Pay&Go ma zostać wprowadzone w jeszcze 40 największych salonach Empiku w kraju. Docelowo Pay&Go będzie dostępne w każdym sklepie, ale nie wiadomo, ile taki proces wdrażania może zająć czasu.

Zobacz też: Spider-Man: Miles Morales – jak sprawdza się tytuł nowej generacji na PlayStation 4?

To rozwiązanie, które może być faktycznie bardzo użyteczne. Szczególnie wtedy, kiedy kolejka do kasy jest długa, a nam się śpieszy. Wprawdzie są także kasy, gdzie można samodzielnie zeskanować i zapłacić za produkt, to jednak nowy sposób zdaje się być szybszy. Pojawiły się już dodatkowe informacje o usłudze i znajdziecie je poniżej.

Jak będzie działało Premium Pay&Go?

Aby skorzystać z Premium Pay&Go należy jednorazowo zaakceptować regulamin usługi, włączyć geolokalizację oraz potwierdzić numer telefonu. Płatność odbywa się automatycznie, w ramach podpiętej do konta karty płatniczej. W przyszłości do dostępnych form płatności dołączą także Apple Pay, Google Pay i Blik. Podczas wizyty w salonie wystarczy zeskanować wybrane produkty za pomocą aplikacji, a następnie sfinalizować zamówienie przy jednym ze specjalnych punktów płatności znajdujących się na terenie sklepu. Służą one również do odbezpieczenia produktów oraz zeskanowania kodu QR inicjującego płatność.

Gdzie wystartuje Premium Pay&Go

Empik Pay&Go
Fot. Empik

Usługa Premium Pay&Go dostępna jest już w 10 salonach – czterech w Warszawie (Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Wola Park, CH Janki) oraz po jednym we Wrocławiu (CH Magnolia Park), Szczecinie (Galeria Galaxy), Krakowie (Park Handlowy Zakopianka), Opolu (CH Karolinka), Poznaniu (CH Poznań Plaza) i Łodzi (CH Port Łódź). W grudniu usługa pojawi się w 40 kolejnych salonach, m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Radomiu, Rzeszowie, Tarnowie czy Toruniu.

Źródło: Business Insider / Empik informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy