LG Corporation ogłosiło, że w przyszłym roku wydzieli część spółek zależnych do nowego holdingu. Oczywiście patrząc na rynek smartfonów, można by dojść do błędnego wrażenia, że ma to na celu poprawę sytuacji w firmie. Jednak nic bardziej mylnego. LG radzi sobie świetnie w każdej innej dziedzinie swojej działalności. Konglomerat ten rośnie wręcz w siłę. I to właśnie wzrost jest powodem, dla którego zmiany są dla firmy tak niezbędne.

Podział LG na mniejsze firmy

Podział LG na mniejsze firmy

Według informacji przekazanych przez Reuters jednostki stowarzyszone zostaną wydzielone w maju 2021 roku. Obecnie spółką holdingową spółek stowarzyszonych jest LG Corp. Obecnie ma ona aktywa o wartości 9,8 bln won, czyli około 8,85 mld USD. Nowa spółka holdingowa ma natomiast posiadać aktywa dziesięciokrotnie mniejsze. Kapitał ma się natomiast skupiać głównie w jej podmiotach. Tak natomiast prezentuje się lista firm, które powstaną z podziału LG Corp.:

 • LG International Corp.
 • LG Hausys Ltd
 • Silicon Works Co Ltd
 • LG MMA Corp.
 • Pantos Logistics Co Ltd

Zobacz też: Exynos 1080 5G – Samsung pokazuje najważniejsze zmiany na filmie

Obecnie spółki stowarzyszone LG Corp. zajmują się wieloma dziedzinami działalności. Należą do nich między innymi sprzęt RTV i AGD, smartfony, ale także panele LCD i OLED, czy akumulatory, a nawet kosmetyki. Wśród klientów LG Corp. znajdują się między innymi General Motors, Tesla i Apple. Dzięki tej restrukturyzacji LG Corp. ma nadzieję bardziej skoncentrować się na swojej podstawowej działalności: elektronice użytkowej, chemii, telekomunikacji i usługach. Warto dodać, że na czele nowego holdingu ma stanąć Koo Bon-Joon, jeden z synów założyciela firmy. Przejmie on schedę po swoim stryju i tym samym stanie się członkiem trzeciego pokolenia liderów LG, czyli tak zwanych Wielkich Dzieci Założyciela.

Źródło: Gizmochina

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Paweł Maretycz

  Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.