galaxy tab a

Bez żadnych wcześniejszych informacji wczoraj Samsung zorganizował konferencje, na której zaprezentował dwa nowe tablety. Pod względem specyfikacji nie zachwycają jednak wyróżniają się obudową wykonaną z metalu.

Koreański producent coraz bardziej zaskakuje. Po metalowych smartfonach np. Galaxy Alpha, seria Galaxy A, czas na tablety. W Rosji zaprezentowano dwa warianty urządzenia. Główna różnicą jest oczywiście wielkość ekranu – 8 oraz 9,7 cala. Niestety zastosowana rozdzielczość nie zachwyca. Jest to 1024 x 768 pikseli, co w przypadku większego modelu może przeszkadzać. Sercem obu tabletów jest Snapdragon 410 z obsługą sieci LTE wspierany przez 1,5 GB pamięci RAM ( w wersji Plus 2GB) . Urządzenia zostaną wyposażone w 16 GB pamięci wewnętrznej oraz slot kart pamięci do 128 GB. Do robienia zdjęć i filmów posłuży nam aparat o rozdzielczości 5 MPx. Nie zabrakło kamery do wideo rozmów na przedzie urządzenia o rozdzielczości 2 MPx.

galaxy tab a tyl

W ośmiocalowym modelu znajdzie się bateria o pojemności 4200 mAh, w jego większym bracie będzie to 6000 mAh. Ceny nowych tabletów nie są niskie. Za najtańszy tablet przyjdzie nam zapłacić 275 dolarów. Model z LTE ma kosztować już $340. Za wersje z większym ekranem będziemy musieli dopłacić 65 dolarów do każdego wariantu.

galaxy tab a kat

Czy tylko dla metalowej obudowy jesteście skłonni sporo dopłacić? Taniej dostaniemy nawet Nokie N1 z lepszą specyfikacją.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski