ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Exynos 1080

Exynos 1080 5G – Samsung pokazuje najważniejsze zmiany na filmie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zaprezentowany w tym miesiącu Exynos 1080 to najnowsze dzieło Samsunga, które wykorzystuje między innymi nowy proces technologiczny. Firma postanowiła stworzyć film, w którym zaprezentuje najważniejsze nowości oraz swego rodzaju zmiany, których mogą oczekiwać użytkownicy. Z racji, że mówimy o topowej jednostce, to Koreańczycy mieli na czym się skupić. Mocne rdzenie, wspomniana litografia (5 nm EUV FinFET) i obsługa 5G to tylko początek. Dlatego bez zbędnego przedłużania, przyjrzyjmy się, co oferuje Exynos 1080.

Exynos 1080 to topowy układ Samsunga – poznaj zmiany i zobacz, co oferuje

Firma już na samym początku zaznacza, że zastosowała modem 5G, który w teorii jest w stanie osiągnąć prędkości rzędu 5,1 Gb/s w sieciach NR (Sub-6GHz). Do tego do gry wchodzi nowa jednostka NPU (przetwarzanie neuronowe) do obliczeń sztucznej inteligencji. Naturalnie nie mogło zabraknąć wzmianki o samej mocy obliczeniowej, płynącej z 8-rdzeniowego procesora (Cortex-A78). Do tego dochodzi układ graficzny Mali-G78, który ma gwarantować grafikę artystyczną. Ta może być przedstawiana na wyświetlaczach ze wsparciem dla HDR10+, których obraz jest odświeżany w 144 Hz w rozdzielczości FullHD. W zakresie aparatów powinniśmy oczekiwać obsługi matryc do 200 MPx, a w przypadku filmów nie zabraknie 4K (z HDR10+)

Zobacz też: Redmi Watch oficjalnie – marka z nowym, tanim smartwatchem.

Wciąż czekamy na informację, który smartfon wykorzysta jako pierwszy ten układ. Jeśli wierzyć plotkom, to Exynos 1080 na samym początku trafi do Vivo X60 Pro. W końcu pamiętajmy, że dla Galaxy S21 Samsung szykuje inny układ – Exynosa 2100, który jeszcze nie został przedstawiony. Tym sposobem trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze smartfony, a później pierwsze wrażenia.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy