ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Harmonogram aktualizacji EMUI 11

Huawei P40, P40 Pro i Mate 30 Pro z aktualizacją do stabilnej wersji EMUI 11

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

EMUI 11 to najnowsza odsłona nakładki od Huawei, którą doskonale znają użytkownicy serii Mate 40 na czele z Mate 40 Pro, a także posiadacze starszych modeli ze wsparciem dla testów. Jednak właśnie testy dobiegają końca i pierwsi użytkownicy modeli P40, P40 Pro i Mate 30 Pro zgłaszają dostępność stabilnej wersji oprogramowania z EMUI 11 na pokładzie. Tym sposobem należy wypatrywać aktualizacji, która odświeża Robocika. Jednocześnie stanowi ona jeden z ostatnich kroków do przejścia na Harmony OS.

EMUI 11 w stabilnym wydaniu trafia na Huawei P40, P40 Pro i Mate 30 Pro

Omawiana aktualizacja pojawiła się w Turcji. To właśnie z tego kraju pochodzą powyższe zrzuty ekranu. Jak donoszą użytkownicy modeli Huawei P40, P40 Pro i Mate 30 Pro, w porównaniu do wersji Beta nie wprowadzono wielu zmian. Nowa wersja systemu waży ponad 1,1 GB i skupia się na dodatkach związanych z EMUI 11. Oczywiście system nadal bazuje na Androidzie 10. Wybrane nowości z Androida 11 zostały zaimplementowane w samej nakładce. Warto też zwrócić uwagę na pewne ciekawostki – z ekranu startowego zniknęło logo Robocika, a w ustawieniach nie zauważymy paczek bezpieczeństwa Androida – są po prostu paczki bezpieczeństwa. Z nowości, które mogą zaciekawić między innymi użytkowników serii P40, pojawiają się nowe gesty w powietrzu znane z Mate 40.

Zobacz też: Tablety od T-Mobile do terapii śmiechem – poznajcie ciekawe przedsięwzięcie.

Jak wspomniałem na początku, prawdopodobnie jest to ostatnia nakładka Huawei, która wykorzystuje Androida. Zapowiada się jedynie, że w międzyczasie pojawi się EMUI 11 na bazie Androida 11. Później oczekujemy kompletnego przejścia na Harmony OS. Jednak o tym dowiemy się zapewne w swoim czasie. Tymczasem dajcie znać, czy aktualizacja dotarła już do Was.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy