Dopiero co informowaliśmy Was o wczorajszej aktualizacji Xperii Z3 oraz Z3 Compact a już nas informujecie o kolejnych! Następne urządzenia ze stajni Sony otrzymują Androida 5.0.2 Lollipop.

 

Tak jak w przypadku Xperii Z3 aktualizacja obejmuje kraje bałtyckie oraz skandynawskie. Jednak widząc rozmach z jakim Sony udostępnia oprogramowanie możemy liczyć, że w najbliższym czasie pojawi się ono także w naszym kraju.

 

Xperia-Z2-Lollipop-640x390

 

Tym razem aktualizacje otrzymują Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2 Tablet oraz Xperia Z2! W przypadku każdego urządzenia system posiada oznaczenie 23.1.A.0.690. Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich wersji Xperii Z3 Tablet Compact. Jedynie Xperia Z2 Tablet w wersji 32 Gb z Wi-fi nie otrzymała nowego systemu.

 

Sony zadziwia tempem wprowadzania kolejnych aktualizacji. Na swoim blogu zapowiedziało, że w ciągu dwóch tygodni nowy system otrzyma więcej urządzeń z rodziny Xperia Z. Producent nie sprecyzował o jakie urzadzenia chodzi oraz czy będą to wszystkie urządzenia. Jeśli Sony nie przygotowało się odpowiednio do aktualizacji tak wielu urządzeń możemy mieć problemy z połączeniem się z serwerem aktualizacji. Miejmy nadzieję że tego typu problemów nie będzie.

 

Źródło: Facebook & Xperiablog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski