ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy S6 oraz S6 Edge zrootowane przed wprowadzeniem do sprzedaży!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
root

Każdy doświadczony użytkownik Androida wie co to root i do czego się przydaje. Dzięki niemu możemy instalować modyfikacje, otwieramy sobie możliwość wgrywania cust-romu czy aplikacji wymagających dostępu do danych systemowych.

Jeśli jednak nie wiecie co to root już wyjaśniam. Jest to proces, który prowadzi do uzyskania praw administratora systemu z poziomu użytkownika, które domyślnie są  w Androidzie zablokowane.

Instrukcji oraz sposobów jak uzyskać roota dla poszczególnych modeli jest multum. Gdy urządzenie jest na rynku pasjonaci mogą bez przeszkód wyszukiwać luk, przez które można będzie uzyskać prawa roota. A co jeśli jeszcze nie ma smartfona w sprzedaży?

samsung galaxy s6 edge

Znany developer Chainfire udostępnił właśnie zmodyfikowane pliki umożliwiające uzyskanie dostępu do roota dla Samsunga Galaxy S6 oraz S6 Edge w wersjach dla sieci T-Mobile. Pliki wgrywa się w znany z innych instrukcji Chainfire sposób – poprzez program ODIN służący do wgrywania oprogramowania na smartfony Samsunga. Rootowanie może uniemożliwić jednak obsługę płatności mobilnych poprzez Samsung KNOX. Jądro systemu zostało zmodyfikowane w bardzo niewielkim stopniu.

Stworzenie modyfikacji dla innych wariantów nie powinno być problemem. Możemy się spodziewać, że w momencie wyjścia na rynek nowych flagowców Samsunga sposób na podniesienie uprawnień będzie czekał na użytkowników.

Źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy