T-Mobile przekazuje tablety mające służyć do terapii śmiechem fundacji Dr Clown. Podczas pandemii wolontariusze fundacji prowadzą swoje działania w formie zdalnej. Nowoczesny sprzęt elektroniczny może to ułatwić.

Tablety do terapii śmiechem od T-Mobile

Wolontariusze fundacji Dr Clown umilają dzieciom czas spędzany w szpitalu. Przebrani w kolorowe stroje starają się odciągnąć uwagę najmłodszych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości. Z powodu pandemii wolontariusze fundacji nie mogą już odwiedzać dzieci w tradycyjny sposób. Alternatywą pozostają spotkania zdalne.

T-Mobile postanowiło przekazać ponad 50 tabletów na rzecz fundacji Dr Clown. Sprzęt trafił już m.in. na oddziały pediatryczne, onkologiczne, chirurgiczne, rehabilitacyjne i nefrologiczne – łącznie do prawie 40 placówek w całym kraju. Przy użyciu tabletów dzieci w szpitalach będą mogły połączyć się z wolontariuszami fundacji Dr Clown. Na urządzeniach znajdują się także materiały, które mają umilić młodym pacjentom czas spędzony na oddziale. To m.in. cykl filmowy Wirtualny Instytut Dobrej Zabawy. Cieszę się, że przekazując sprzęt Fundacji „Dr Clown”, możemy wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci w całej Polsce – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile.

Czytaj także: T-Mobile dostarczy usługi dla Polskiej Spółki Gazownictwa – oto szczegóły

Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown wskazuje, że nawet pandemia nie powstrzymała osób działających w fundacji od wspierania pacjentów. Uruchomiliśmy Śmiechofon, czyli spotkania online z Doktorami Clownami, na które zapraszamy zarówno dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, jak i te przebywające na kwarantannie w domu – tłumaczy. Przed pandemią wolontariusze fundacji co roku docierali do blisko 60 tysięcy chorych dzieci, ale także dorosłych i seniorów.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.