ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Już ponad 250 milionów urządzeń z Androidem

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Android
Firmy zajmujące się badaniem rynku, regularnie dostarczają nam informacji, które dotyczą m.in. popularności Androida, czy liczby aktywacji urządzeń. Google, przy okazji prezentowania danych związanych z finansami firmy, przytoczyło również kilka liczb związanych z samym Androidem.

Wiele osób czekało na informacje, dotyczące tego, jak wyglądał czwarty kwartał 2011 roku w Google. Okazuje się, że kondycja koncernu jest całkiem niezła – firma zarobiła 2,71 miliarda dolarów, generując przychód na poziomie 8,13 miliarda dolarów. Nas jednak najbardziej interesuje to, jak aktualnie prezentuje się sytuacja dotyczące Androida.

Z danych Google wynika, że średnia dzienna liczba aktywacji urządzeń z Androidem oscyluje w granicach 700 tys., co jest całkiem niezłym wynikiem i wygląda na to, że Google jest na dobrej drodze, aby osiągnąć poziom 1 miliona aktywacji dziennie. Część osób z pewnością zastanawia się, ile smartfonów i tabletów z Androidem znajduje się na rynku.

Aktualnie na rynku znajduje się ponad 250 milionów urządzeń, które wykorzystują system Android. Pewien wpływ na te dane miało również to, że w ciągu zaledwie dwóch dni Świąt Bożego Narodzenia, aktywowanych zostało 3,7 mln urządzeń, co daje średnio 1,85 mln sztuk dziennie. Kilka miesięcy temu, koncern z Mountain View informował o ok. 200 milionach urządzeń na rynku.

Liczba telefonów i tabletów z systemem Android, jaka jest dostępna na rynku, ma również przełożenie na zainteresowanie ofertą Android Marketu. Ze sklepu z aplikacjami i grami przeznaczonymi dla tego systemu, dokonano już ponad 11 miliardów pobrań – na początku grudnia był to miliard mniej.

Google korzystając z okazji, poinformowało również o statystykach dotyczących Google+ – najnowszy serwis społecznościowy wyszukiwarkowego giganta przyciągnął już 90 milionów użytkowników. Zarzut dotyczący braku aktywności wśród użytkowników nie jest do końca prawdziwy – 54 miliony logują się codziennie, publikując treści lub komentując wypowiedzi innych użytkowników.

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy