Po ostatniej serii aktualizacji nastał czas stagnacji. W ciągu ostatnich tygodni żadne flagowe urządzenie nie otrzymało aktualizacji do najnowszej wersji systemu od Google. Ten tydzień jednak zapowiada się obiecująco.

 

Wczoraj informowaliśmy Was o rozpoczęciu procesu aktualizacyjnego dla Galaxy S4. Dziś Sony oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie aktualizacji dla Xperii Z3 oraz Z3 Compact do wersji Lollipop. Nowy system początkowo ma być dostępny w krajch bałtyckich oraz skandynawskich.

 

Producent zapowiada kilka nowości dostępnych w aktualizacji:

 

  • Nowy wygląd interfejsu nawiązujący do Material Design,
  • Nowy wygląd powiadomień i ekranu blokady z pełnymi opcjami konfiguracji,
  • Tryb gościa i profile użytkowników,
  • Lepsza kontrola pamięci oraz opcje dostosowywania – proste przenoszenie aplikacji na kartę pamięci.

 

A oto kilka screenów:

 

 

Jak widać Sony czerpie garściami z Material Design. Ekran blokady oraz pasek powiadomień zostały zmodyfikowane tylko w niewielkim stopniu względem systemu bez nakładki. W porównaniu do innych systemów największe różnice widzimy w launcherze. Reszta aplikacji jest dość podobna u większości producentów. Aktualizacja wprowadza Androida w wersji 5.0.2 na pokłady ostatnich „Z-etek” .

 

Bardzo cieszy mnie fakt coraz mniejszej ingerencji producentów w wygląd systemu. Zunifikowanie wyglądu pomoże także deweloperom w tworzeniu aplikacji bardziej spójnych z interfejsem systemu.

 

Jak podoba się Wam nowy system od Sony? Czekacie na aktualizacje w Polsce?

 

Źródło: Sony & Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski