Bank Millennium w AppGallery pojawi się już niebawem, a tym samym będzie to kolejna aplikacja bankowa dla użytkowników HMS. Tym samym Bank Millennium dołączy do bardzo pokaźnego grona banków, które mają już swoje miejsce w AppGallery. Huawei podzielił się także wynikami swojego sklepu i widać, że ten radzi sobie naprawdę znakomicie.

Bank Millennium w AppGallery

Bank Millennium AppGallery

Coraz więcej banków dołącza do systemu Huawei, więc widać, że ekosystem doskonale się rozwija. Podczas Huawei Developer Conference Polska podano kilka ciekawych danych na temat AppGallery. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba użytkowników z Polski wzrosła o 700 tysięcy. Łącznie jest ich już około 1,5 miliona. Zważywszy na to, że AppGallery pojawiło się stosunkowo niedawno, to jest to bardzo dobry wynik. Miesięczna liczba pobrać przez użytkowników AppGallery to około 1,2 miliona. Dodajmy jeszcze, że w samym AppGallery znajduje się już ponad 4900 aplikacji w języku polskim. Dlatego też nie dziwi to, że Bank Millennium w AppGallery również się pojawi. I stanie się to niebawem, bo już w grudniu.

Liczymy na to, że w grudniu uda nam się wprowadzić aplikację Banku Millennium do AppGallery, najpierw dla smartfonów i tabletów Huawei opartych o GMS. Potem nastąpi integracja z HMS, dzięki czemu aplikacją Banku Millennium będą mogli cieszyć się także użytkownicy najnowszych urządzeń Huawei – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zobacz też: Promocje na telewizory, które pozwolą sporo oszczędzić.

Z urządzeń Huawei korzysta wielu naszych klientów. Wiemy, że ci, którzy w swoich urządzeniach nie mają dostępu do usług Google, czekali na tę współpracę. Od kliku miesięcy otrzymujemy od nich wiele pytań. Dzięki nawiązanej współpracy nasza aplikacja mobilna wkrótce będzie dostępna w AppGallery na wszystkich urządzeniach Huawei – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.