IMG_9576v2

 

Informacje o tym, że najlepsza stosowana obecnie jednostka Qualcomma się przegrzewa dla nikogo nie było zaskoczeniem. Niemniej jednak producenci bronili Snapdragona 810, ale pierwsze testy okazują się przeczyć oficjalnym wiadomościom. Zobaczcie, co się stało z urządzeniami, które zostały zmuszone do pracy w najtrudniejszych warunkach.

 

Tymi warunkami jest benchmark. Dokładniej rzecz biorąc GFXBench, który uruchomiony na wszystkich widocznych poniżej urządzeniach pozwolił sprawdzić jakie temperatury są osiągane w pracy w tak zwanym „stresie”. Wyniki są zaskakujące:

 

htc one m9 iphone 6 temperatury samsung galaxy note 4 m8

 

Po konferencji w Warszawie, na której miałem okazję poznać One (M9) zostałem poinformowany, że ten model HTC faktycznie jest w stanie osiągnąć wysokie temperatury, ale tylko podczas ładowania i wykorzystywania pełnej mocy obliczeniowej na raz. W powyższym wypadku nie mamy do czynienia z napełnianiem akumulatora, a mimo to flagowy smartfon Tajwańczyków osiągnął bardzo wysoki w stosunku do konkurencji wynik 55,4 stopni Celsjusza.

 

Wcześniejsze testy Snapdragona 810 przekonywały, że układ ten nie stanowi zagrożenia. Jednak pierwszym podejrzanym w powyższym teście jest oprogramowanie, które nie było jeszcze oficjalnym. Mimo wszystko, czy powinniśmy się obawiać coraz wyższych temperatur osiąganych przez coraz szybsze mobilne urządzenia?

 

 

źródło: BGR

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.