T-Mobile poinformowało, że dostarczy usługi dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Oferta magentowego operatora wygrała w przetargu, który właśnie się zakończył. To nie pierwszy raz, gdy PSG i T-Mobile współpracują ze sobą.

Jakie usługi T-Mobile dostarczy dla Polskiej Spółki Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa szukała dostawcy, który zapewni usługi sieci teleinformatycznej WAN w zakresie transmisji danych, głosu i wideo poprzez wirtualną sieć szkieletową VPN zrealizowaną w technologii MPLS. Z założeń spółki wynikało, że rozwiązanie obejmie teren zakładów w Opolu, Zabrzu, Krakowie, Jaśle, Lublinie i Kielcach.

W czerwcu firma ogłosiła przetarg w związku z planowanym przedsięwzięciem. Wygrał go operator T-Mobile. Operator zagwarantuje usługę w sumie w 90 lokalizacjach w obrębie miast, na ponad 170 łączach o przepływności do 600 Mb/s – poinformowano w komunikacie dotyczącym wyników przetargu. Kontrakt podpisano we wrześniu na 36 miesięcy. Nowa umowa oznacza tak naprawdę kontynuację wspólnych działań PSG i T-Mobile, które rozpoczęły się już w 2015 roku. Wtedy magentowy operator zbudował dla spółki sieć korporacyjną. Usprawniała ona wymianę informacji między oddziałami, gwarantowała bezpieczeństwo i pozwalała na obniżenie wydatków telekomunikacyjnych.

Czytaj także: Francja będzie oznaczać urządzenia etykietą z oceną naprawialności

Polska Spółka Gazownictwa to największą spółka Grupy Kapitałowej PGNiG. Działa ona na terenie całej Polski, dystrybuuje gaz przez ponad 190 tysięcy km gazociągów. Firma jest również największym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Europie.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.