Wyniki sprzedaży Galaxy S2 dalej zaskakują, tym razem w Korei Południowej

Wojtek Błaszczyk 2012-01-20

Ostatnio gdy mowa o Samsungu, raczej wspomina się o Galaxy Nexusie, czy Galaxy Note. Mimo to, kolejne zadziwiające wyniki sprzedaży dotyczą wcześniejszego modelu aparatu od koreańskiego producenta. No właśnie, o Korei mowa. Kiedy iPhone 4s dominuje rynek w Stanach Zjednoczonych, wygląda na to, że na 'domowym rynku' Samsung nie ma sobie równych. Niedawno ogłoszono, że w samej tylko Korei Południowej sprzedano już 5 milionów egzemplarzy tego modelu, a jak wiadomo, SGS2 pojawił się w sprzedaży pod koniec kwietnia 2011. Sprowadza nas to do prostego równania, w wyniku którego dowiadujemy się, że co dziesiąty Koreańczyk ma w rękach ten telefon (przypominam, że Korea liczy ok. 48 mln. mieszkańców)

Kolejnym faktem robiącym wrażenie, jest to, że wyniki sprzedaży SGS'a 2 równe są 53% udziału w rynku wszystkich smartfonów! Tu pozwolę sobie zacytować fragment oryginalnego artykułu, wspomnianego w źródle:

 • "The hope is that other Android manufacturers will notice the tremendous success that can be achieved with a single Android phone and replicate Samsung’s business strategy of delivering only one or two true flagship devices per year rather than flooding the market with dozens of iterative handset"
 • "Miejmy nadzieję, że inni producenci urządzeń z Androidem na pokładzie, zwrócą uwagę jak wielki sukces może być osiągnięty przez tylko jedno urządzenie i wezmą za wzór Samsunga, który to wypuszcza 1-2 flagowe urządzenia na rok, zamiast zalewania rynku masą podobnych do siebie urządzeń" – tłumaczenie dla ludzi mających problem z angielskim.

Co wy na to? Ja osobiście mam zdecydowanie inne odczucia. Z jednej strony rzeczywiście mamy Galaxy S2, który niesamowicie podbija rynek jako pojedyncza słuchawka, ale z drugiej strony sytuacja wygląda następująco. Pojawiają się: Galaxy Nexus oraz Note, które prawdopodobnie mają zastąpić SGS'a w roli flagowego modelu, a na dodatek rodzina urządzeń z serii Galaxy rozrasta się w takim tempie, że sam nie nadążam za przypisywanymi im literkami: "R...,M… czym to się w ogóle różni"? (tylko błagam, nie bierzcie tego dosłownie:P)

Nie ma wątpliwości co do tego, że użytkownicy kochają to, co Samsung robi z Androidem. Nic więc dziwnego, że świat oczekuje premiery Galaxy S III podczas targów Mobile World Congress, które to będą mieć miejsce w Barcelonie. Jasne, że póki nie znamy ani wyglądu urządzenia, ani jego dokładnej specyfikacji technicznej, trudno o daleko idące wnioski, ale pojawia się pytanie. Myślicie że SIII ma szansę podbić rynek co najmniej w podobnym stopniu co poprzednik? Ja osobiście w to wątpię. Już samo wypuszczenie Nexusa i Note'a zdaje się temu przeczyć. No chyba że prezentacja rzuci nas na kolana do tego stopnia, że wyrzucimy nasze dotychczasowe telefony przez okno i zastawimy nasze domy, tylko po to by pognać do najbliższego sklepu i nabyć nowego gwiezdnego Samsunga

androidandme.com • ffojtus

  przepraszam wszystkich za błąd z Koreą,… wstawiałem to o 3 w nocy, więc proszę o wyrozumiałość 🙁

  i dzięki wszystkim za ciepłe słowa 🙂

 • tolok

  O widze ze jakis nowy redaktor, to od razu sie czuje czytajac tekst. Cos pisze, normalnym jezykiem w fajnym stylu a nie utarte schematy, wyśwechtane zdania i 2-godzinne wstępy a zero treści jak pisze większosc pozostałych…
  A głupi błąd z Koreą to już inna historia 😛

  • tolok

   Do naczelnych: i tak właśnie powinny wyglądać teksty, pisane jezykiem NIEMAL potocznym, stylem luźnym a nie jak wszyscy piszą na ściśniętym gardle, popularnonaukowym jakby encyklopedie pisali przez co nie idzie tego czytac a wszystkie teksty wyglądaja tak samo.
   Pzdr

 • lukas77

  Dlatego kupiłem Motorolę RAZR, nie lubię mieć urządzenia , które wszyscy kupują 🙂

 • durin90

  SOUTH! SOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUTHHHHHHHHHH!

  PO-ŁU-DNIO-WA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Właśnie rzetelność newsów osiągneła dno dna.

 • robix1999

  koreanki wymiatają zobaczcie Girls Generation
  http://www.youtube.com/watch?v=6SwiSpudKWI

  a SGS2 wymiata bez dwóch zdań i dobrze że nie srajfon czy inne amerykańskie smartfony które kosztują majątek bo za markę trzeba słono płacić

 • jankes80

  Jeżeli Galaxy S3 będzie miał ekran większy niż 4,2″ to nie wróżę mu sukcesu – bez różnicy jaki będzie miał w sobie procesor.

  A koreanki oczywiście fajne 🙂

 • moonik

  Nawet ładne te koreanki 😉

 • cegli11

  Jeszcze napiszcie to 50 razy, bo nie zauważyłem…

 • viper771

  Autor się pomylił bo „ok. 48 mln. mieszkańców” ma właśnie Korea Południowa. 🙂

 • adimg19

  Ludzie ledwo mają co do ust włożyć w Korei Północnej, a kupili 5 mln Samsungów? Chyba się komuś kraje pomyliły

 • icywind

  Komuś się północ z południem pomyliła.

 • eliard

  5 milionów? A wydawało mi się, że Korea Północna to biedne, ciemiężone przez rządy śp. Wielkiego Wodza Kima państwo, którego społeczeństwa nie stać na takie luksusy 😉

 • imbrykus

  Chyba Południowej Korei 😀x