„Samsung Note bardziej przyjazny użytkownikom”, czyli kolejna aktualizacja

Newsy

Wielu ludzi wciąż zadaje sobie pytanie, „czy Samsung Galaxy Note to mały tablet, czy po prostu przerośnięty smartfon„?. Niezależnie jednak od tej refleksji, stwierdzić można jedno, urządzenie to, wraz ze swoim 5.3-calowym wyświetlaczem jest po prostu nieprzyzwoicie ogromne. Wczoraj doszło do aktualizacji, która między innymi ma ułatwić życie użytkownikom, którzy starają się korzystać z jego dobrodziejstw za pomocą jednej ręki. Mimo tego, że wciąż mamy do czynienia z wersją Androida 2.3 Gingerbread, Samsung znowu dostarcza masy zmian.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Skoro do dyspozycji mamy tak wielki ekran, to czemu nie skorzystać z jego pełnego potencjału? Teraz zamiast zwykłych 4 rzędów ekranowych klawiszy, wraz z  drugą stroną cyfr i podstawowych symbolami, Samsung dodał 5-ty rząd, na górze oryginalnej koncepcji, zawierający same cyfry. Wraz z tym ułatwieniem pojawił się kolejny drobiazg, którego zastosowanie ma ułatwić pracę z urządzeniem. Symbole są bardziej ściśnięte i przesunięte bliżej lewej, lub prawej strony (do wyboru), co powinno zapewnić wygodę nawet ludziom ze stosunkowo małymi palcami. Co jeszcze uległo zmianom?

  • możliwość bardziej zaawansowanej zmiany poziomu jasności, np. tylko przy korzystaniu z przeglądarki
  • ustawienia klawiatury
  • sposób odblokowywania ekranu, na kształt znany z ICS
  • możliwość zastosowania diody LED jako latarki (bez instalowania dodatkowych aplikacji z Marketu)

 

źródło: androidcommunity.com, phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x