asus-eee-pad-transformer-prime-dock
Wiele wskazuje na to, że w tym roku jednym z najlepiej sprzedających się tabletów z systemem Android będzie Transformer Prime. Mimo to, producentowi nie udało się uniknąć pewnych problemów, które dotyczą np. poprawności działania GPS.

Czytając liczne opinie użytkowników najnowszego Transformera, przeważają wypowiedzi pozytywne – najczęściej chwalone jest wykonanie, jakość materiałów, a także szybkość i płynność działania, których poprawa jest szczególnie zauważalna po zaktualizowaniu systemu do wersji Ice Cream Sandwich.

Najczęściej wymienianym problemem w przypadku Transformera Prime jest niepoprawne działający moduł GPS. W takich przypadkach przyczyny mogą być dwie – oprogramowanie lub wada konstrukcyjna. W najnowszym tablecie Asusa wykorzystano aluminium, które dość skutecznie tłumi sygnał, utrudniając poprawne działanie.

Tajwańskiemu producentowi nie pozostało nic innego, jak spróbować rozwiązać problem, przygotowując specjalną aktualizację oprogramowania. Uaktualnienie zostało już wydane i większość użytkowników ma możliwość instalacji. Pierwsze komentarze wskazują na to, że poprawa jest widoczna i w efekcie GPS zachowuje się lepiej.

Aktualizacja jest oznaczona symbolem „IML74K.US_epad-9.4.2.11-20120117”. Użytkownicy, którzy do tej pory nie otrzymali możliwości instalacji uaktualnienia, muszą wykazać się cierpliwością – nie wszystkie urządzenia od razu wykrywają dostępność nowych pakietów.

Najprawdopodobniej, w przypadku Transformera Prime mieliśmy do czynienia z obiema przyczynami problemów. Modyfikacja oprogramowania okazała się na tyle skuteczna, że możliwe było uniknięcie bardzo kłopotliwej sytuacji, w której wadliwe modele miałyby zostać zwrócone lub wymienione na pozbawione wady.

Informacje na temat problemów z GPS-em musiały dotrzeć do Asusa znacznie wcześniej – producent w trakcie targów CES zaprezentował nowy model TF700T, który jest identyczny jak Transformer Prime. Różnice są dwie – ekran 1920 x 1200 pikseli i rodzaj wykorzystanych materiałów. Przedstawiciele Asusa przyznali, że w tym przypadku nie będzie żadnych problemów z działaniem GPS.

źródło: AndroidSPIN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula