ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lollipop wreszcie na Galaxy S4 LTE!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Aplikacje
galaxy s4 lilipop

Na tą chwile wielu użytkowników czekało bardzo długo. Najpierw nową wersję systemu od Google otrzymała międzynarodowa wersja Galaxy S4 z procesorem Exynos. Kolejno aktualizacja zawitała na wariant ze Snapdragonem 800. A teraz rozpoczyna się proces aktualizacyjny najpopularniejszego w naszym kraju Samsunga Galaxy S4 LTE (I9505)!

Obecnie aktualizacja dostępna jest dla angielskich użytkowników niebrandowanych wersji Galaxy S4 LTE Black Edition. Oczywiście w oprogramowaniu zawarty jest także język polski. Dostępna jest zarówno poprzez aktualizacje OTA jak i program Samsung Kies. Samsung zdecydował się na udostępnienie wersji systemu o numerze 5.0.1.

s4 lte lollipop

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników mamy dobrą informacje. Na portalu SamMobile oraz Xda-developers możemy pobrać paczkę z oprogramowaniem, które wgramy za pomocą programu ODIN. System można instalować także na zwykłych wersjach Galaxy S4 LTE. Co ważniejsze jest o oryginalny, niemodyfikowany rom Samsunga i nie powoduje nabicia flagi Knox 0x1, więc nie tracimy bezpowrotnie gwarancji. W momencie wypuszczenia polskiej aktualizacji, możemy ją zainstalować i be problemu reklamować swoje urządzenie. System pochodzi z 26 lutego widać więc że po testach Samsung zdecydował się na szybkie wypuszczenie aktualizacji.

Niebawem dostępność aktualizacji powinna zostać rozszerzona na inne kraje. Użytkownicy smartfonów pochodzących od operatorów komórkowych będą niestety musieli jak zwykle jeszcze poczekać na aktualizacje. Nie ponosimy odpowiedzialności za problemy związane z wgrywaniem aktualizacji na własną rękę.

Źródło: sammobile.com

Sprawdź najnowsze wpisy