galaxy s6 skaner

 

Producenci smartfonów prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych technologii oraz funkcji w swoich urządzeniach. Często są irytujące i od razu szukamy sposobu na wyłączenie. Samsung w swoim nowym flagowcu zaimplementował bardzo przydatną funkcję. Czy jest na co czekać?

 

Na targach MWC redaktorzy portalu Phandroid dotarli do bardzo ciekawej funkcji dostępnej w Samsungu Galaxy S6 oraz S6 Edge. A mianowicie jest to funkcja logowania do stron internetowych za pomocą czytnika linii papilarnych znajdującego się w przycisku Home. Brzmi to bardzo ciekawie jednak jak jest w rzeczywistości?

 

Aby użyć nowej funkcji wystarczy zalogować się do witryny która nas interesuje. Po pomyślnym logowaniu smartfon zapyta nas czy użyć skanera linii papilarnych. Jeśli się na to zdecydujemy przy kolejnym logowaniu urządzenie poprosi nas o przyłożenie palca do czytnika i rozpocznie proces logowania.

 

W teorii rozwiązanie jest bardzo proste oraz szybkie jednak musimy spojrzeć na jedną rzecz. Funkcja działa tam, gdzie się logowaliśmy. Żaden problem gdy formularz logowania  jest na stronie głównej danej witryny. Gorzej gdy dostępny jest na innej podstronie. Wtedy nie zyskujemy praktycznie nic na prędkości logowania niż przy zapamiętaniu danych logowania i kliknięciu Zaloguj.

 

Kolejnym atutem tej funkcji jest zwiększenie bezpieczeństwa. Nikt niepowołany nie wykorzysta naszych danych do logowania na dane konto bez naszego palca.

 

Ilość funkcji w obecnych urządzeniach przyprawia o zawrót głowy jednak całe szczęście, że czasem zdarzają się te jak najbardziej przydatne. Zwiększenie bezpieczeństwa i w niektórych przypadkach szybkości korzystania z sieci powinno zadowolić wielu użytkowników.

 

Źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski