Yanosik w Android Auto zagości już niedługo. Tak przynajmniej można wywnioskować po informacji, którą firma udostępniła na swoim Twitterze. Google już jakiś czas temu zapowiadało, że planuje się otworzyć na developerów aplikacji i dać im możliwość przygotowywania swoich rozwiązań na potrzeby Android Auto. Zastanawialiśmy się, kiedy jakaś polska aplikacja dostanie taką możliwości, ale już nie musimy.

Yanosik w Android Auto

Każdy, kto korzysta z Android Auto, zapewne marzył o chwili, kiedy będzie mógł odpalić trochę więcej aplikacji w samochodzie. Wprawdzie pojawiają się już na rynku rozwiązania, które mają tu umożliwiać, jak chociażby CarDroid, ale Google zdaje sobie sprawę o konieczności otworzenia się na firmy trzecie. Jednak jak to zwykle bywa w przypadku giganta z Mountain View, robi to dość opornie. Nie zmienia to jednak tego, że to się właśnie dzieje i wygląda na to, że jedną z pierwszych aplikacji, która ma szanse pojawić się w Android Auto, będzie nawigacja Yanosik.

Firma na swoim Twitterze zapowiedziała już, że pracuje nad wdrożeniem aplikacji. I z tego co zaprezentowała, prace są już całkiem zaawansowane. Niestety, ale nie powiedziano kiedy taka wersja Yanosika w Android Auto zostanie wprowadzona. Chciałoby się, żeby wydarzyło się to jak najszybciej, by nie musieć korzystać z nawigacji Google. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Podłączając smartfona do ekranu w samochodzie, będzie można korzystać z najpopularniejszych funkcji aplikacji. Zapewne część użytkowników robi teraz tak, że korzysta jednocześnie z Android Auto oraz Yanosika na smartfonie.

Zobacz też: Google będzie odczytywało kontekst naszych zapytań.

Teraz można tylko czekać, aż Yanosik w Android Auto oficjalnie się pojawi i liczyć na to, że stanie się to w ciągu najbliższych tygodni. Użytkownicy korzystający z Android Auto zapewne podobnych wiadomości jak ta, będą teraz czytali więcej. Google bardzo dobrze zrobiło, że otworzyło swoje bramy dla firm trzecich. Przypomnijmy tylko, że Yanosik dla CarPlay jest już dostępny do jakiegoś czasu.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.