YouTube ogłosiło kolejną eksperymentalną funkcję AI. Ta ma w domyśle nieco ułatwić nieco montaż wideo. Twórcy na pewno zauważyli, że na początku tego roku Google dodało możliwość dodawania segmentów w filmach. Teraz gigant poszedł o krok dalej z opcją pozwalającą Google AI na podzielenie filmów według jej uznania. Teoretycznie więc w ten sposób gigant sprawia, że nie musimy się już przejmować nową opcją, a ta zostanie dodana automatycznie.

Google automatycznie podzieli filmy na segmenty

YouTubeGoogle automatycznie podzieli filmy na segmenty
YouTube

 Główną zaletą dzielenia filmu na segmenty jest to, że pozwalają one na łatwe przeskakiwanie pomiędzy interesującymi nas treściami. Biorąc pod uwagę, że na YouTube jest coraz więcej filmów kilkunasto lub kilkudziesięcio minutowych. W ten sposób dużo łatwiej jest nawigować po tych interesujących nas fragmentach. Opcja ta jest naprawdę świetna, kiedy stoi za nią sam autor materiału. Jednak fakt, że to interpretacja Sztucznej Inteligencji ma za to odpowiadać, może już budzić pewne uzasadnione obawy. Istnieje bowiem ryzyko, że podział zostanie przeprowadzony bez większego sensu.

Zobacz też: Oto kolejne nowości, które trafią na Netflixa w grudniu – zapowiada się ciekawy miesiąc!

Google jakby gotowe na to, że pojawią się takie głosy, podkreśla, że funkcja nie będzie analizowała obrazu, a wypowiadane słowa. W ten sposób odniesie się do zmiany omawianego tematu, a nie obrazu. Warto również podkreślić, że AI opiera się na uczeniu maszynowym. To oznacza, że początki tej funkcji mogą być naprawdę ciężkie i irytujące. Z drugiej strony z czasem powinno być tylko lepiej. Początkowo Google testuje tę funkcję na małej grupie filmów. Firma jednak nie wyjaśniła, jak są one wybierane. Możliwe więc, że nawet wasze treści zostaną eksperymentalnie pocięte na rozdziały przez Sztuczną Inteligencję Google. 

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.