YouTube-na-Android-aktualizacja-664x374

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Wirtualna rzeczywistość to coś, co może być przełomem na technologicznym rynku. Każdy liczący się producent ma już w swojej ofercie/planach urządzenie pozwalające na oglądanie rozszerzonej rzeczywistości.

 

Kwestia dostosowania treści, które możemy oglądać w 3D idzie już troszkę słabiej, ale pierwszy poważny krok własnie nastąpił. W styczniu bieżacego roku Google ogłosił, że serwis YouTube będzie odtwarzał materiały przeznaczone do oglądania za pośrednictwem przyrządów do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

 

Obietnica stała się faktem. Poniżej prezentujemy wideo, które jest dowodem na to, że na YouTube trafiły pierwsze filmy nowego rodzaju. W lewym górnym rogu możemy dostrzeć 4 małe strzałki służące do nawigowania perspektywą oglądania. Na komputerze nie wygląda to może nazbyt imponująco, ale mając pod ręką chociażby Google Cardboard potencjał takich materiałów znacznie wzrasta.

 

 

źródło: phandroid.com
Filip Stachowicz