Google Messanger wspiera GIFy

Newsy

android_3d_hvga_gif

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W dobie internetu wszystko musi być proste, szybkie i dosadne. Aby uprościć opisywanie emocji człowiek wynalazł emotikony. Od tamtego czasu do opisu aktualnego stanu naszego humoru wystarczy nam nawias i dwukropek.

 

Są jednak rzeczy, których nie możemy przekazać w aż tak prosty sposób. Jednym z popularniejszych zabiegów w takim przypadku jest użycie GIFu. GIF może wyrażać wszystkie istniejące emocje, przedstawiać zabawną sytuację albo dowolną inną rzecz, którą chcemy się z kimś podzielić.

 

Ostatnia aktualizacja Google Messanger, czyli alternatywnego programu do wysyłania SMSów wnosi wsparcie właśnie dla GIFów. Od tej chwili za pośrednictwem SMSa możemy wysłać innemu użytkownikowi smartfonu krótkie graficzne przedstawienie naszych odczuć związanych z daną sytuacją.

 

Otrzymane za pośrednictwem programu GIFy będzie można zachować na swoim telefonie. Twórcy aplikacji stworzyli także nowy widżet wyświetlający otrzymane wiadomości. Poza tymi nowościami oficjalny komunikat w sprawie aktualizacji mówi także o poprawieniu działania samego programu (co teoretycznie ma miejsce w przypadku każdej aktualizacji).

 

Źródło: Google Play Store / phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x