Elon Musk to niezwykle barwna i popularna postać. Szef Tesli nie daje o sobie zapomnieć, nieustannie szokując świat nowymi pomysłami. Dziś dowiedzieliśmy się, że Bill Gates nie jest już drugim najbogatszym człowiekiem świata. Na jego miejsce wskoczył wspomniany wcześniej Elon Musk. Miliarder może otwierać szampana.

Majątek Elona Muska pozwolił mu stać się drugim najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk majątek

Elon Musk stoi za takimi przedsięwzięciami jak m.in. Tesla, SpaceX czy Neuralink. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z człowiekiem odnoszącym ogromne sukcesy, co oczywiście przekłada się na stan jego portfela. Według indeksu miliarderów Bloomberga Musk wskoczył na drugie miejsce najbogatszych ludzi świata z majątkiem wycenianym na około 128 miliardów dolarów. Na pozycji lidera wciąż utrzymuje się Jeff Bezos ze 182 miliardami dolarów w kieszeni. Jeśli majątek Muska będzie rosnąć w tak szybkim tempie jak dotychczas, to jest on na dobrej drodze, by wyprzedzić CEO Amazonu i stać się najbogatszym człowiekiem na planecie.

Zobacz także: Huawei Developer Conference Polska. Sprawdź, dlaczego warto połączyć swój biznes z ekosystemem Huawei

Co ciekawe, w styczniu mężczyzna znajdował się na odległym, 35. miejscu najbogatszych ludzi świata. Szybki rozrost jego kieszeni jest podyktowany głównie wzrostem cen akcji Tesli, której kapitalizacja rynkowa na początku roku wynosiła niecałe 100 miliardów dolarów, a dziś już dociera do 500 miliardów „zielonych”. Nie da się ukryć, że wygląda to imponująco. Przyszłość Elona Muska rysuje się w kolorowych barwach.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.