Wraz z wprowadzeniem smartfonów i tabletów na rynek, wiele osób wróżyło koniec dla książek, drukarek i papierowych notatek. Niestety żyjąc w erze urządzeń mobilnych, można śmiało stwierdzić, że nic z powyższych się nie potwierdziło. Wręcz przeciwnie – momentami można odnieść wrażenie, że dochodzi do sytuacji, w której społeczeństwo idzie w przeciwnym kierunku i zaczyna mieć dość nowoczesnych technologii. Widoczne jest to między innymi po tym, ogólnym nastawieniu społeczeństwa i nastrojach, jakie w nim panują. Google Cloud Print to rozwiązanie, które było wykorzystywane na szeroką skalę w druku za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jednak jej dni są policzone do 31.12.2020. Poznaj inne aplikacje do drukowania – alternatywy dla Google Cloud Print. Musisz się jednak liczyć z tym, że wybór odpowiedniego rozwiązania jest uzależniony od tego, jakiej marki sprzęt posiadasz.

Epson iPrint – stały gracz rynkowy i jego aplikacja

Firma Epson jest znana z wielu modeli drukarek zarówno domowych, jak i tych firmowych. Dla wygodniejszego użytkowania posiadasz także aplikację mobilną. Interfejs aplikacji cechuje się przede wszystkim prostotą. Niejedna osoba może określić go jako archaiczny – i jest tutaj na pewno odrobina prawdy, bo jednak konkurencyjne rozwiązania mogą pochwalić się zdecydowanie nowszymi interfejsami. Jednak sama funkcjonalność oraz kompatybilność z urządzeniami Epson nie powinna sprawiać żadnych większych problemów. 

Pobierz Epson iPrint z Google Play. 

HP Smart – aplikacja do drukowania dla domowników

Rozwiązanie na pewno bardzo dobrze znane dla osób, które korzystają z typowo domowych urządzeń wielofunkcyjnych. Aplikacja do drukowania pozwala na łączenie się z drukarką. Nowoczesny interfejs pozwala na intuicyjne poruszanie się po funkcjonalnościach. Możliwości HP Smart docenisz bardzo szybko. Wystarczy jedynie kilka kliknięć na telefonie i już – Twój dokument jest wydrukowany, skserowany lub zeskanowany. 

Pobierz HP Smart z Google Play.

Zobacz także: Drukowanie 3D w kilka sekund? Teraz jest to możliwe

Canon Print – fotograficzna marka znana z jakości

Firma Canon coraz mocniej wchodzi na rynek ze swoimi urządzeniami do drukowania zdjęć oraz codziennych wydruków. Aplikacja pozwala na łączenie się po sieci Wi-Fi. W ten sposób możesz zlecać dla swojego urządzenia wydruki oraz skany za pośrednictwem swojego telefonu. Sama aplikacja robie bardzo dobre wrażenie po pierwszych chwilach użytkowania. Jest bardzo intuicyjna i dobrze opisana, a co za tym idzie, nikt nie powinien mieć problemów z ich użytkowaniem. 

Pobierz Canon Print z Google Play. 

Brother iPrint&Scan – drukowania od wielkiego brata

 

Rozwiązania firmy Brother przekonały do siebie już wiele osób na całym świecie. W Polsce marka jest znana przede wszystkim z solidnych urządzeń wielofunkcyjnych oraz swojego zamiłowania do ekonomicznego drukowania. Aplikacja Brother iPrint&Scan jest dobrym rozwiązaniem między innymi ze względu na prostotę oraz łatwość użytkowania. W ten sposób bardzo szybko skontrolujesz także stan tuszu w swojej drukarce. To bardzo wygodne w aplikacjach do drukowania, kiedy większość czynności możesz zrobić bez uruchamiania komputera. 

Zobacz także: Drukowanie aplikacji ze smartfona – brzmi jak czysty absurd, ale stoi za tym Google

Pobierz Brother iPrint&Scan z Google Play. 

Lexmark Mobile Print – poważne propozycje

Firma znana jest z produkcji większych urządzeń, które znajdują częściej zastosowanie w firmach aniżeli w domach. Jeśli preferujesz porządny i profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziłby się żaden dyrektor w swoim gabinecie, wówczas oczywiście – urządzenia Lexmark są jak najbardziej dla Ciebie. Aplikacja jest bardzo prosta i czytelna. Zapewnia takie same funkcje, jak wszystkie powyższe. Możesz wykonać swoją pracę bezpośrednio ze swojego telefonu. Sprawdzenie poziomu tuszu – jak najbardziej. 

Pobierz Lexmark Mobile Print z Google Play. 

Drukowanie wcale nie przechodzi do lamusa, dlatego wciąż potrzebne są nam aplikacje do drukowania. Praca na papierze bardzo często jest wygodniejsza, szybsza i możesz przy tym skupić się znacznie lepiej niż w przypadku pracy na urządzeniach, gdzie roi się o kuszących powiadomień, w które tylko wystarczy kliknąć, aby się rozproszyć. Pamiętaj, że we wszystkim, co robisz najważniejsze jest skupienie – niekoniecznie to, z jakiej aplikacji korzystasz. Często dochodzi do paradoksu, kiedy do wykonania niewielkiej czynności poświęcasz bardzo dużo czasu na przygotowanie odpowiedniego oprogramowania, co nie jest wcale warte zachodu, bo w rzeczywistości zrobiłbyś to w 5 minut i miał po prostu z głowy. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz andreas160578 z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.