Samsung dalej stawia na białe wersje urządzeń

Wojtek Błaszczyk 2012-01-18

Już kilka dni temu pojawiły się informacje o szturmie białych urządzeń mobilnych od Samsunga. Po sukcesie białej wersji Galaxy S2, w 2012r. potencjalni kupujący będą mieli jeszcze większy wybór, zarówno przy wyborze smartfonów, jak i tabletów.

Galaxy Nexus
Metamorfoza tego aparatu jest o tyle mało imponująca, że zmiana koloru nie dotyczy całości urządzenia. Kiedy białe zostaną boki i tył urządzenia, front,wnętrze (i miejmy nadzieję cena) pozostaną bez zmian.

Galaxy Tabs

Zdecydowanie cieszy fakt, że producent daje nam wybór zakupu tabletu w białym kolorze, gdyż do tej pory opcje kolorystyczne były raczej domeną smartfonów. Prawdziwym wyjściem naprzeciw konsumentom jest udostępnienie obydwu flagowych tabletów koreańskiego producenta, czyli w wersji zarówno 7, jak i 10.1 calowej.

W przeciwieństwie jednak do przedstawionego powyżej Nexusa, urządzenia są w całości białe, czyli również od frontu. W pełni biały Galaxy Tab wygląda naprawdę elegancko i przyznam szczerze, że mimo przewagi czarnych urządzeń ze względów praktycznych, sam nie wzgardziłbym taką wersją tabletu leżącą na moim stoliku do kawy. Patrząc jednak na nowego Galaxy Taba, niektórym (znowu) do złudzenia przychodzić może na myśl konkurencyjne urządzenie o nazwie „na i…, od firmy na A…”. Pozostaje nam mieć nadzieję, że nikt nie wpadnie na genialny pomysł utrzymywania, iż opatentował biały kolor w urządzeniach mobilnych 😉

 

Jasne, że możliwość jakiegokolwiek wyboru zawsze zachęca. A czy wy zdecydowalibyście się na któreś z przedstawionych urządzeń w białej wersji kolorystycznej? Ilu z was przedkłada zatem elegancję, nad trud utrzymania bieli w stanie salonowym? 

Źródło: phandroid.com • rafal_0

  Ja mam białego(z tyłu) i czarnego(z przodu) Galaxy Taba i nie narzekam.

 • Makaan

  O białym śliskim SOAPsungu Galaxy Nexus pisałem jakiś czas temu:
  http://www.android.com.pl/news/sprzet/3574-biay-galaxy-nexus-za-miesic-w-wielkiej-brytanii.html

  Również mam Galaxy SII, jednak żałuję wyboru białej wersji. Jest piękny, ale gładki plastik nie sprawuje się najlepiej. Wolałbym mieć bardziej pewny chwyt dzięki chropowatej klapce.

 • temporary

  Żona ma białego SGS II, biała szklista powierzchnia wygląda efektownie, plastik jest wysokiej jakości, choć przy tej „szklistej twardości” jest również mniej odporny na mechaniczne uszkodzenia. Kwestia „[i]trudu utrzymania bieli w stanie salonowym[/i]” nie występuje, na białej „szklistej” powierzchni nie widać kurzu, śladów palcowania itd. więc pod tym względem jest łatwiej niż z fortepianowym czarnym na którym widać wszystko.x