Oczywiście, że najprościej jest po prostu używać budzika w smartfonie. To urządzenie należy jednak rozpatrywać jako świetny i niezwykle funkcjonalny gadżet. Oczywiście schowanie ładowarki bezprzewodowej w sprzęcie tego typu nie wydaje się zbyt odkrywcze. W miarę jak bezprzewodowe ładowanie staje się coraz bardziej popularne, producenci zaczęli dodawać cewki ładujące do wszelkiej maści produktów. Znajdziemy je więc w głośnikach, lampkach biurkowych czy obudowach komputerów. Dlatego też cewka Qi w elektronicznym budziku Timexa nie jest zbyt odkrywcza, ale na pewno jest diabelnie praktyczna.

Budzik z ładowarką bezprzewodową od Timexa

Budzik z ładowarką bezprzewodową od Timexa

Taki budzik świetnie będzie pasował na szafkę nocną. W przeciwieństwie do smartfona nie rozładuje się w nim nigdy bateria, akurat w ten dzień, kiedy musieliśmy wstać wcześniej, a my nie podłączyliśmy naszego inteligentnego telefonu do ładowarki. Właściwie to ta kwestia również nie będzie już problemem, o ile nasz smartfon obsługuje ładowanie bezprzewodowe. W końcu wystarczy wyrobić sobie zwyczaj odkładania go na budzik. No dobrze, tak naprawdę trudno tutaj wymyślić jakiś powód, dla którego jest on niezbędny. To po prostu jest gadżet. Za to bardzo praktyczny.

Zobacz też: Włącz menadżera zadań podczas gry w Windows!

Budzik posiada czerwony wyświetlacz segmentowy LED oraz wbudowaną ładowarkę bezprzewodową. Dodatkowo pozwoli także na dodanie dwóch różnych alarmów. Warto podkreślić, że to nie jest pierwszy budzik Timexa z obsługą bezprzewodowego ładowania Qi. Jest jeden, który nie tylko posiada bezprzewodową cewkę do ładowania, ale także głośnik i port USB do ładowania drugiego urządzenia. Ten wygląda więc na wersję o wiele bardziej budżetową. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy trafi on do sklepów, ani jaka będzie jego cena. Wygląda jednak jak ciekawy prezent świąteczny dla kogoś, kto używa bezprzewodowych ładowarek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.