Instalując każdą aplikację przyznajemy jej jakiś zakres dostępu do naszego systemu, jedne wymagają łączenia się z siecią, inne wglądu na kartę pamięci, niektóre chcą buszować po naszych kontaktach. Każdy kolejny program na naszym smartfonie to osłabienie jego zabezpieczenia. Z pomocą przychodzi NSA, czyli amerykańska  agencja zajmująca się bezpieczeństwem narodowym i jej SE Android OS.

 

 

Dzieło speców od bezpieczeństwa to dodatkowo zabezpieczona edycja Androida. Instalując ją mamy możliwość blokowania i szyfrowania plików oraz folderów, ochrona połączeń internetowych zostaje wzmocniona, a system udostępnień dla aplikacji wykorzystuje wielopoziomowy schemat zabezpieczeń.

 

 

Instalacja jednak jest dość skomplikowana i wymaga obeznania w kodzie źródłowym Androida, a także znajomości podstaw systemów Linux i Unix. Dokładna instrukcja dostępna jest na stronie selinuxproject.org. Ciekawe czy któryś z developerów zainteresuje się wzmocnieniem zabezpieczeń swojego romu i wykorzysta rozwiązania proponowane przez NSA.

Źródła: androidcommunity.com, gizmodo.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Bialic