ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Code umrze w styczniu

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
Googlekode

Smutne wieści przywędrowały do nas zza oceanu. Google postanowiło uśmiercić jeden z swoich serwisów – Google Code. Zdaniem amerykańskiego giganta serwis po prostu przestał być popularny.

Kiedy w 2006 strona rozpoczynała swoją działalność w internecie niewiele było stron-magazynów  oferujących darmowy dostęp do sporej ilości otwartego kodu. Gigant z Mountain View uważał, że stworzenie takiej strony to konieczność, która ma poprawić zainteresowanie i rozwój programowaniem otwartego kodu.

Co prawda, wraz z upływem czasu funkcję Google Code zaczęły przejmować serwisy takie jak GitHub i BitBucket. Stały się one popularne głównie z jednego powodu – obecności deweloperów, którzy powoli odchodzili od korzystania z Google Code. Problem zauważył sam Google, który przerzucił około 1000 swoich projektów na GitHub.

Brak zainteresowania i konkretnego działania ze strony środowisk współtworzących stronę spowodował, że większość z obecnych tam projektów stało się po prostu spamem. Dodawanie nowych wątków jest zablokowane, a w sierpniu serwis ma całkowicie wyłączyć możliwość edycji. Od tego momentu do stycznia strona będzie po prostu dogorywać.

źródło: androidpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy