Google Code umrze w styczniu

Newsy

Googlekode

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Smutne wieści przywędrowały do nas zza oceanu. Google postanowiło uśmiercić jeden z swoich serwisów – Google Code. Zdaniem amerykańskiego giganta serwis po prostu przestał być popularny.

 

Kiedy w 2006 strona rozpoczynała swoją działalność w internecie niewiele było stron-magazynów  oferujących darmowy dostęp do sporej ilości otwartego kodu. Gigant z Mountain View uważał, że stworzenie takiej strony to konieczność, która ma poprawić zainteresowanie i rozwój programowaniem otwartego kodu.

 

Co prawda, wraz z upływem czasu funkcję Google Code zaczęły przejmować serwisy takie jak GitHub i BitBucket. Stały się one popularne głównie z jednego powodu – obecności deweloperów, którzy powoli odchodzili od korzystania z Google Code. Problem zauważył sam Google, który przerzucił około 1000 swoich projektów na GitHub.

 

Brak zainteresowania i konkretnego działania ze strony środowisk współtworzących stronę spowodował, że większość z obecnych tam projektów stało się po prostu spamem. Dodawanie nowych wątków jest zablokowane, a w sierpniu serwis ma całkowicie wyłączyć możliwość edycji. Od tego momentu do stycznia strona będzie po prostu dogorywać.

źródło: androidpolice.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x