ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Współzałożyciel Apple- Steve Wozniak woli Androida!

Autor: Adam Bialic Kategoria: Newsy

 

Większość fanów „Zielonego Robota” konsekwentnie wylicza jego wyższości nad iOS, to już standard, przywykliśmy do internetowych konfliktów na tym tle. Podobną normą wydaje się być bezcelowość przekonywania się nawzajem do swoich racji, ale czy na pewno nie da się namówić człowieka związanego z marką Apple do konkurencji?

 „Moim podstawowym telefonem jest iPhone. Kocham jego piękno, ale chciałbym aby robił to wszystko co potrafi mój Android, naprawdę bym chciał. […] Jeśli zechcemy poświęcić trochę pracy by zrozumieć Androida, cóż, przykro mi to mówić, ale jest on bardziej przystępny w pewnych kwestiach”  powiedział Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, w wywiadzie dla The Daily Beast.

 

„Woz” porównywał, przy czym krytykował i chwalił bez zbędnego subiektywizmu. Według niego Android jest górą, a Apple powinno poprawić takie elementy jak: wyszukiwanie/komendy głosowe, nawigację, zbyt długą i skomplikowaną drogę zatwierdzania aplikacji, problemy z baterią. Praktycznie jedynym pozytywem, jaki odnosił się do iPhone, w jego wypowiedzi było to, że jest to sprzęt prostszy w obsłudze i lepszy dla osób, które nie przepadają za nowoczesną technologią i komputerami.

 

Ciekawym fragmentem wywiadu jest porównanie walki Apple z Google, na polu smartfonów, do batalii między Macintosh, a Microsoft w latach dziewięćdziesiątych. Analogią wydaje się być polityka sprzętowa, wtedy, mimo gorszej jakości, Microsoft wygrał udostępniając swoje oprogramowanie dla różnych producentów hardware.  Tym razem przeciwnik jest groźniejszy, sam Wozniak przyznaje, że „Windows nigdy nie był dobrym oprogramowaniem(…) teraz nie ma tak wielkiej różnicy (między iOS, a Androidem) jak była między Mac, a Windows”.

 

 

Dla przypomnienia dodam, że Steve Wozniak w czasie wizyty w Mountain View, w listopadzie ubiegłego roku, otrzymał przedpremierowy egzemplarz Galaxy Nexus. Chociaż jak się okazuje woli Motorolę Razr i to właśnie jej używa jako swojego drugiego telefonu.

Źródło: thedailybeast.com

Sprawdź najnowsze wpisy