Motorola udostępnia Androida 4.0 dla Xooma

2 minuty czytania
Komentarze

motorola-xoom
Posiadacze Motoroli Xoom już od dłuższego czasu mieli pewność, że ich urządzenia otrzymają aktualizację do Androida 4.0 – była to jedynie kwestia czasu. Producent rozpoczął właśnie udostępnianie nowego Androida dla niektórych użytkowników tego tabletu.

Motorola Xoom była pierwszym tabletem na świecie, który miał fabrycznie zainstalowanego Androida w wersji Honeycomb. Po oficjalnym zaprezentowaniu Androida 4.0, wiadomo było, że posiadacze tego tabletu bardzo liczą na oficjalną aktualizację. Motorola dość szybko potwierdziła tę informację.

Nieoficjalne wydania ROM-ów z Androidem Ice Cream Sandwich były dostępne już od pewnego czasu – część osób nie mogła się powstrzymać od możliwości przetestowania najnowszego wydania systemu Google. Większość była jednak zmuszona do cierpliwego czekania, aż pojawi się oficjalna aktualizacja.

Część posiadaczy Xooma potwierdza, że otrzymała już Androida 4.0. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych aktualizacji, następca Honeycomba został udostępniony za pośrednictwem OTA (Over The Air). Update udostępniony przez Motorole przeznaczony jest dla użytkowników Xooma w wersji WiFi. W pierwszej kolejności dostęp do nowego Androida otrzymają użytkownicy tego urządzenia ze Stanów Zjednoczonych – nie wiadomo, ile będą musieli poczekać posiadacze tabletu Motoroli w wersji przeznaczonej dla Europy.

Pierwsze opinie użytkowników Xooma z Androidem 4.0 ICS są raczej pozytywne. Duża część osób jest zaskoczona tym, że Motorola tak szybko poradziła sobie z aktualizacją – do tej pory producent wykazywał się sporą opieszałością w tym temacie, co wzbudzało duże niezadowolenie wśród użytkowników.

Motorola przy okazji udostępniania Androida 4.0 wspomina o zaktualizowanej przeglądarce (szybsze renderowanie stron), przeprojektowanym launcherze aplikacji, nowej czcionce systemowej (poprawa czytelności), usprawnionym wprowadzaniu tekstu i sprawdzania pisowni, a także znacznie funkcjonalniejszych widżetach, które pozwalają na lepsze dostosowanie wielkości.

źródło: Droid-Life

Motyw