ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tablet Fujitsu Stylistic z Tegrą 3

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

fujitsutab1-17-copy
W trakcie ostatnich targów CES 2012 pojawiło się kilka interesujących tabletów, które wykorzystywały najnowszy układ Nvidii – Tegra 3. Fujitsu jest jednym z producentów, któremu nie udało się pokazać wszystkiego, co w tym roku trafi do sprzedaży. Jednym z takich urządzeń jest Stylistic M532.

Dwa tablety, na temat których najwięcej mówiło się w kontekście CES był Acer Iconia Tab A700 i Transformer Prime z serii 700, który będzie wyposażony m.in. w ekran HD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Fujitsu jest jedną z wielu firm, które były obecne w Las Vegas, jednak nie wszystkie urządzenia nadawały się do prezentacji.

Fujitsu Stylistic M532 jest nowym tabletem, który przyciąga uwagę przede wszystkim wykorzystaniem najnowszego 4-rdzeniowego układu Tegra 3. Producent zdecydował się na zastosowanie ekranu o przekątnej 10,1 cala i dość przeciętnej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Wbudowana pamięć ma pojemność 16 GB, ponadto zastosowano aparat z matrycą 8 Mpx i kamerę internetową 3 Mpx. Producent przewidział również slot dla karty SIM, co oznacza, że będzie on pozwalał również na transmisję danych za pośrednictwem sieci komórkowych, a nie tylko po połączeniu się z WiFi.

Aktualnie tablet działa pod kontrolą Androida 3.2 Honeycomb, jednak w momencie wprowadzenia do sprzedaży, najprawdopodobniej będzie już zainstalowany Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Kiedy możemy spodziewać się tego tabletu? Producent informuje, że będzie on dostępny już w maju.

Stylistic M532 został wyceniony przez Fujitsu na 499 euro – cena nie jest najniższa, jednak trzeba pamiętać o tym, że mamy tutaj do czynienia z układem Tegra 3, który ma dość duży wpływ na ostateczną cenę urządzenia. W pierwszej kolejności tablet trafi do Stanów Zjednoczonych – na razie nie wiadomo jeszcze, jak wygląda kwestia dostępności w przypadku pozostałych krajów.

Ciężko określić, czy tablet Fujitsu będzie cieszył się zainteresowaniem wśród klientów – konkurencja może pochwalić się znacznie mocniejszą pozycją w segmencie tabletów z Androidem.

źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy