Samsung ogłosił, że monitor Odyssey G5 trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie. Już teraz urządzenie znalazło się w jednym z popularnych sklepów z elektroniką, gdzie zdradzono też, od kiedy będzie sprzedawane. Producent twierdzi, że nowy monitor będzie odpowiednim wyborem dla graczy.

Monitor Samsung Odyssey G5 będzie występował w dwóch wariantach

Dokładne oznaczenie nowego modelu Samsunga to G55T. Monitor charakteryzuje się zakrzywieniem 1000R, częstotliwością odświeżania matrycy 144 Hz i czasem reakcji matrycy wynoszącym 1 ms. Urządzenie obsługuje HDR 10, nie zabrakło też wsparcia dla AMD FreeSyncPremium.

G55T posiada także zaawansowane funkcje poprawiające komfort użytkowania – chwali swój produkt producent. Chodzi o tryby redukujące zmęczenie oczu (Eye Saver i Flicker Free), a także o funkcję Eco Saving Plus, która zwiększa efektywność energetyczną monitora. Rewolucją, która została zaprezentowana już w przypadku monitorów Odyssey G7 i G9, jest zakrzywienie matrycy 1000R odpowiadające krzywiźnie ludzkiego oka – podaje Samsung i dodaje, że dzięki temu wzrok gracza mniej się męczy. Jeśli chodzi o design, to obudowa jest minimalistyczna, a ramki cienkie. Monitor będzie występował w dwóch wersjach, z ekranami o przekątnej 27″ oraz 32″. Oba warianty będą oferowały rozdzielczość WQHD i proporcje ekranu 16:9.

Czytaj także: [Recenzja] Samsung Galaxy Fit2 – tania opaska, która wyróżnia się na rynku

Samsung poinformował, że nowy monitor trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Kiedy dokładnie? To może zdradzać informacja na stronie sklepu Media Expert, w której podano, że wysyłka urządzeń rozpocznie się 27 listopada. Wersja z ekranem o przekątnej 27″ kosztuje we wspomnianym sklepie 1499 zł. Zapewne podobnie będzie pod koniec listopada u innych sprzedawców.

źródło: Samsung, Media Expert

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.