Dzięki zwolennikom prezydenta USA Donalda Trumpa Parler staje się coraz większym hitem. Wiele osób o poglądach konserwatywnych, w tym politycy i celebryci, zakłada konta właśnie we wspomnianej aplikacji. Ma to być protest przeciwko Twitterowi. Niektórzy konserwatywni Amerykanie uważają, że społecznościowy gigant stosuje cenzurę.

Parler hitem w USA dzięki zwolennikom Trumpa – co nie spodobało im się w Twitterze?

Politycy czy komentatorzy życia publicznego są zazwyczaj szczególnie aktywni na Twitterze, niezależnie od tego, jakie poglądy wyznają. Po wyborach prezydenckich w USA popularny serwis społecznościowy nie był jednak zbyt przychylny dla treści zamieszczanych przez prezydenta Trumpa, w których m.in. sugerował on, że wyniki wyborów są fałszowane. Twitter np. oznaczał wypowiedzi prezydenta Stanów Zjednoczonych jako wprowadzające w błąd.

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach po wyborach w USA liczba użytkowników Parlera zwiększyła się prawie ośmiokrotnie. Konto na platformie mają już m.in. córka prezydenta USA Ivanka Trump, senator Ted Cruz oraz Sean Hannity – popularny komentator z telewizji Fox News. Swój profil na portalu założyła też posłanka PiS Anna Maria Siarkowska. Łącznie Parler ma 10 mln kont, w tym 4 mln należy do aktywnych użytkowników. Wciąż jednak pozostaje on platformą, której używają niemal wyłącznie konserwatyści i osoby blokowane przez inne media społecznościowe.

Czytaj także: Windows obchodzi 35 urodziny! Sto lat!

Czym dokładnie jest Parler? Działanie serwisu bardzo przypomina Twittera. Jeśli chodzi o różnice, to Parler pozwala swoim użytkownikom na publikowanie wpisów o długości do 1000 znaków. Przypomnijmy, że na Twitterze limit wynosi 280 znaków. Administracja platformy, którą upodobali sobie zwolennicy Trumpa, nie reaguje też stanowczo na treść zamieszczanych postów, co zdarza się na Facebooku czy Twitterze. Parler chwali się, że jest wolnościową i neutralną platformą wolności słowa.

źródło: wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.