Wszelkie modele Compact od Sony nie miały sobie równych, choć w głównej mierze wynikało to z braku konkurencji. Niemniej nie można też odmówić im, że same w sobie były dobre, niezależnie od rozmiarów. Stety lub nie, ale od 2018 roku, kiedy to poznaliśmy ostatniego Compacta (widoczna powyżej Xperia XZ2 Compact), Japończycy zupełnie odmienili swoje portfolio. Tylko wciąż widać w nim miejsce dla takich modeli jak właśnie Xperia Compact. Jeśli wierzyć plotkom, to Sony może szykować stosowny model.

Sony skupia się na wyspecjalizowanych smartfonach – Xperia Compact idealnie się wpisuje w ten plan

sony xperia compact powrot iphone 12 mini xperia 1 iii compact

Dzisiaj po cichu mówi się, że Xperia 5 II to Xperia 1 II Compact. Jednak przyszłość może przynieść coś ciekawszego. W ostatnich dniach pojawiło się sporo informacji o Xperii 10 III ze Snapdragonem 690 i modemem 5G na pokładzie. Teraz do gry wchodzą wzmianki o tym, że Sony pracuje nad Xperią Compact. Dokładniej rzecz biorąc, mowa Xperii 1 III Compact. Z ujawnionych danych technicznych dowiadujemy się, że tajemniczy model ma zostać wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz oraz niezaprezentowany jeszcze układ Snapdragon 775 z 5G. Tym sposobem faktycznie będzie to Compact pod względem rozmiarów, ale niekoniecznie flagowych podzespołów. Niemniej znając nomenklaturę Qualcomma, nie powinniśmy narzekać na wydajność. Dlatego miejmy nadzieję, że tym razem Sony nie anuluje projektu, jak to było z Xperią 10 II Plus ze Snapdragonem 720.

Zobacz też: Największy zestaw Lego zaprezentowany – ogromne Koloseum do złożenia.

Tym razem Sony na pewno nie jest pozostawione samo sobie. W końcu Apple wydało iPhone’a 12 Mini, który spotkał się z ciepłym przyjęciem. Japończycy wrócą ze swoją serią, na którą już jest wyrobiony popyt – bez konieczności jego budowania. Pytanie tylko, czy faktycznie nadal jesteście zainteresowani smartfonami z rodziny Xperia Compact?

Źródło: GSM Arena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.