lte-1

8 stycznia 2011 roku prezentowaliśmy Wam pochodzące z przecieku zdjęcia następcy LG Optimus Pad. Dziś, dzięki oficjalnej informacji ze strony LG Electronics wiemy już, że przedstawionym urządzeniem jest pierwszy na rynku tablet LTE z Androidem 3.2 Honeycomb. Czego zatem możemy spodziewać się po najnowszym dziecku koreańskiego koncernu?

Optimus Pad LTE, bo tak nazywa się bohater tego newsa, to lekki (497 g) i smukły (245 x 151,4 x 9,34 mm) tablet wyposażony w 8,9 calowy wyświetlacz IPS True HD o rozdzielczości 1280×720, dwurdzeniowy procesor Qualcomm taktowany zegarem 1,5GHz oraz 32GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozbudowy kartami microSD o kolejne 32GB).

lte-2

Urządzenie posiada baterię o pojemności 6800 mAh oraz dwie kamery: przednią o rozdzielczości 2MP przeznaczoną do wideo-rozmów i tylną 8MP.

Wśród zamieszczonej przez LG specyfikacji znaleźć możemy również informacje o obecności HDMI (biorąc pod uwagę grubość urządzenia będzie to najprawdopodobniej port micro HDMI) i wsparcia DLNA.

lte-3

Całość pracuje pod nadzorem wspomnianego już wcześniej Androida 3.2 Honeycomb. Sam producent nie zdradził jednak, czy Optimus Pad LTE otrzyma aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

W pierwszej kolejności tablet trafi do sprzedaży w Korei Południowej, by z czasem zawitać również do Europy.

źródło: phandroid.com, theverge.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski