Dzisiaj mija drugi dzień od oficjalnej premiery PlayStation 5 na całym świecie. Od samego początku gracze dostali możliwość zagrania w kilka całkiem udanych tytułów, jednak tylko jeden z nich jest tworzony z myślą o PlayStation 5 – Demon’s Souls. Trudno jednak oczekiwać, że wykorzysta ona już na samym początku możliwości nowej konsoli od Sony. Szef firmy Jim Ryan uspokaja jednak graczy i obiecuje, że tytuły wykorzystujące moc PS5 pojawią się w 2022 roku.

Moc PlayStation 5 zostanie w pełni wykorzystana w 2022 roku

możliwości PlayStation 5

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Sony zdecydowało, że PlayStation 4 nadal będzie wspierane przez najbliższe miesiące. W wyniku tego zadebiutowało na tę konsolę kilka nowych tytułów, które początkowo miały pojawić się tylko na sprzęcie nowej generacji. Nic dziwnego, bowiem baza użytkowników PS4 jest nadal ogromna i trudno oczekiwać, że od razu wszyscy zakupią PlayStation 5. Zwłaszcza że nowa konsola została obecnie wyprzedana i jej dostępność w najbliższym czasie będzie ograniczona. Jest to więc bardzo dobry ruch ze strony Sony, które zapewniło graczom PS4 nowe gry na najbliższe miesiące. Zdaniem Jima Ryana, na pełne wykorzystanie możliwości PlayStation 5 będziemy musieli poczekać około 2-3 lata. Tyle bowiem według niego zajęło deweloperom tworzenie tytułów, które określane były jako definiujące konsolę poprzedniej generacji. Daje to więc twórcom gier trochę więcej czasu na dokładniejsze poznanie konsoli. Dzięki temu gracze otrzymają bardziej dopracowane produkcje.

Zobacz też: Tryb Battle Royale trafił do Age of Empires II: Definitive Edition

Oczywiście nie oznacza to, że na PlayStation 5 nie pojawią się gry tworzone z myślą tylko i wyłącznie o tej konsoli. Oprócz wspomnianego wcześniej Demon’s Souls już niedługo gracze otrzymają możliwość zagrania w Ratchet & Clank: Rift Aparat. Gra ta ukaże się tylko i wyłącznie na PS5. Należy się więc spodziewać, że większa ilość gier będzie tworzona jednocześnie na PS4 oraz PS5. Do nowego Spider-Mana mają niedługo dołączyć Horizon Forbidden West oraz Sackboy: A Big Adventure. Znając nastawienie Sony odnośnie jakości ekskluzywnych gier, możemy być spokojni o pojawiające się w najbliższych miesiącach treści. Jak myślicie, jakie gry ogramy jeszcze na konsoli poprzedniej generacji?

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.