Microsoft Windows 7 został po raz pierwszy wprowadzony na rynek 11 lat temu. I mimo że został zastąpiony przez systemy Windows 8, 8.1 i 10, nadal jest szeroko stosowany we wdrożeniach korporacyjnych, oraz przez wielu użytkowników prywatnych. Coraz więcej firm jednak porzuca jego wsparcie. Początkowo Google planowało porzucić jego wsparcie już od połowy 2021 roku. Jednak plany te uległy zmianie. Gigant będzie wspierał Windowsa 7 do 2022 roku.

Koniec wsparcia Windowsa 7 przez Chrome w 2022 roku

Chrome Windows 7 wsparcie 2022
Fot. Microsoft

Warto przypomnieć, że Microsoft zakończył oficjalne wsparcie dla systemu Windows 7 dnia 14 stycznia 2020 roku. Mimo to firma nadal dostarcza aktualizacje zabezpieczeń klientom korporacyjnym. Te są jednak dodatkowo płatne. Google wcześniej ogłosiło, że będzie kontynuować wsparcie Chrome dla Windowsa 7 co najmniej do 15 lipca 2021 roku. Plany jednak uległy zmianie i firma przesuwa teraz termin o sześć miesięcy, do 15 stycznia 2022 roku. To oznacza, że za prawie 14 miesięcy użytkownicy Windowsa 7 albo będą musieli zmienić system, albo przeglądarkę. 

Zobacz też: Od kupki pikseli po złożone obiekty 3D – historia FPS-ów w mniej, niż 3 minuty

Migracja do systemu Windows 10 była częścią planu działania wielu organizacji na ten rok. Jednak gdy pojawiły się nowe priorytety dla zespołów IT, usłyszeliśmy, że 21% organizacji wciąż jest w trakcie migracji do Windows 10. Dzięki temu rozszerzeniu wsparcia, przedsiębiorstwa, których aktualizacje wciąż trwają, mogą być pewne, że ich użytkownicy pozostający w systemie Windows 7 będą nadal korzystać z zalet Chrome w zakresie bezpieczeństwa i wydajności.

— Podało Google w oficjalnym oświadczeniu.

Jeśli to będzie termin ostateczny, to jest to dobra wiadomość, dla innych przeglądarek. Do Windowsa 7 wciąż należy bowiem prawie 25% rynku.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.