Prototyp Izery na drodze

Prototyp Izery pojawił się na polskiej drodze – zobaczcie, jak to wyglądało

1 minuta czytania
Komentarze

Już nie tylko wizualizacje i zdjęcia z prezentacji – wreszcie możemy zobaczyć, jak prototyp Izery wygląda na drodze. Samochód pojawił się na zamkniętym odcinku drogi ekspresowej S2. W przedsięwzięcie zaangażowała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Prototyp Izery na drodze – jak to wyglądało?

https://www.facebook.com/gddkia/posts/3742613335791185

Na moment, w którym polski samochód elektryczny będzie codziennością na polskich drogach, jeszcze poczekamy. Izera w wersji hatchback pojawiła się jednak na zamkniętym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. Był to niezarejestrowany egzemplarz samochodu.

Samochód zapewne został dostarczony na obwodnicę na lawecie, bo nie ma statusu pozwalającego na poruszanie się po drogach publicznych. Gdy już jednak auto znalazło się na zamkniętym odcinku drogi S2, miała miejsce przejażdżka. Całe wydarzenie nagrywano. Zamknięty odcinek S2 POW posłużył za plan filmowy dla materiału, jaki niedługo pokaże się na jednym z internetowych portali informacyjnych poświęconych motoryzacji – wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj także: UseCrypt Messenger w Plusie – to komunikator, który sprawdzi, czy telefon jest zhakowany

Samochody Izera zobaczyliśmy w lipcu tego roku. ElectroMobility Poland pokazało, jak będą wyglądać auta, ale nie poznaliśmy szczegółowych danych, związanych np. z dostępnymi silnikami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2023 roku pierwsze auta mają zjechać z taśmy w ramach regularnej produkcji.

źródło: Auto Świat, GDDKiA, zdjęcie główne: Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

Motyw