samsung_galaxy_s_ii_hd
Bez wątpienia, jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów ubiegłego roku był Samsung Galaxy S II. Wiele osób bardzo niecierpliwie oczekuje momentu, aż zaprezentowana zostanie kolejna generacja tego urządzenia. Tymczasem producent decyduje się na wprowadzenie do sprzedaży Galaxy S II HD w Australii i Wielkiej Brytanii.

Na tę chwilę nie bardzo wiadomo, jak będzie prezentować się konfiguracja sprzętowa najnowszego flagowego telefonu południowokoreańskiego producenta. Z całą pewnością możemy się jednak spodziewać bardzo dobrych podzespołów, pozwalających na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Samsung Galaxy S II HD LTE zadebiutował w Korei Południowej we wrześniu ubiegłego roku. Początkowo uważano, że producent zdecydował się na stworzenie i wprowadzenie do sprzedaży specjalnej wersji popularnego smartfona z myślą o bardziej wymagających użytkownikach z Korei. Okazuje się, że trafi on również do innych krajów m.in. Wielkiej Brytanii i Australii.

Galaxy S II HD wyróżnia się przede wszystkim większym ekranem Super AMOLED HD, którego przekątna, podobnie jak w Galaxy Nexusie, wynosi 4,65 cala (rozdzielczość ekranu to 1280 x 720 pikseli). Samsung, całkiem rozsądnie, zdecydował się również na zastosowanie nieco bardziej pojemnej baterii – 1850 mAh.

Jednak to nie koniec zmian wprowadzonych przez producenta. Samsung zastosował w tym modelu dwurdzeniowy procesor Scorpion, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, a więc 300 MHz więcej niż w Galaxy S II I9100. Pamięć RAM dostępna w przypadku Galaxy S II HD wynosi 1 GB.

Część osób z pewnością liczyła na to, że przy okazji wprowadzania tego udoskonalonego modelu, standardowo zainstalowany będzie najnowszy Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety, Samsung zdecydował się na zastosowanie Androida 2.3 Gingerbread ze swoją nakładką TouchWiz – aktualizacja najprawdopodobniej pojawi się z czasem.

Galaxy S II HD jest już dostępny w Australii – jego cena została tam ustalona na 749 dolarów australijskich, czyli ok. 780 dolarów amerykańskich. Nadal nie wiadomo, czy Samsung zdecyduje się na wprowadzenie do sprzedaży tego modelu w pozostałych krajach, w tym w Polsce.

źródło: Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula