W Plusie pojawił się UseCrypt Messenger – operator proponuje swoim klientom korzystanie z komunikatora za opłatą. Główną zaletą aplikacji ma być jej bezpieczeństwo. Plus informuje, że UseCrypt Messenger zapewnia taką ochronę, iż nawet sprawdza, czy telefon jest zhakowany.

UseCrypt Messenger w Plusie – jak to działa i ile kosztuje?

UseCrypt Messenger to Polska aplikacja. Można ją pobrać ze sklepu Google Play, ale korzystanie z niej wymaga płatnej subskrypcji. Standardowa oferta w sklepach z aplikacjami to 64,99 zł miesięcznie za jedną licencję – Plus ma jednak dla swoich klientów korzystniejszą ofertę. Miesięczny abonament wynosi 50 lub 60 zł i od razu otrzymujemy 4 lub 6 licencji. Dodatkowo 1 miesiąc jest gratis. Warunek – trzeba podpisać umowę na rok.

UseCrypt Messenger nie zapisuje na serwerach informacji o swoich użytkownikach, nie przekazuje też ich innym podmiotom. Baza danych rozmów jest szyfrowana, aplikacja ma zabezpieczenie hasłem niezależnym od systemu operacyjnego telefonu. W założeniu nawet niepowołana osoba, która odblokuje nasz telefon, nie zapozna się z naszymi konwersacjami. Co ciekawe, UseCrypt Messenger posiada też tzw. panic code. Po jego wpisaniu wszystkie dane z komunikatora zostaną usunięte. Pozwala to uniknąć upublicznienia swoich rozmów nawet w sytuacji, gdy ktoś np. zmusi nas do wprowadzenia zwykłego hasła do aplikacji.

Czytaj także: Samsung Internet 13 jeszcze w tym tygodniu – przesądni powinni porzucić obawy

Na tym nie koniec interesujących mechanizmów. Nasze IP ma pozostać nienamierzalne,  a gdy użytkownik uruchamia komunikator, UseCrypt sprawdza, czy jest jedyną aplikacją mającą dostęp do mikrofonu oraz głośnika. Aplikacja powiadomi nas też o ewentualnym złośliwym oprogramowaniu na urządzeniu. Żeby móc w pełni korzystać z UseCrypt, obie strony komunikacji muszą posiadać aplikację.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.