ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung ponownie liderem – tym razem w rankingu smartwatchy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Group_Gear 2, Gear 2 Neo

O tym, że Samsung do niedawna jeszcze był na ugruntowanej pozycji na rynku smartfonów to wie każdy. Piszę do niedawna, gdyż teraz widać coraz większy nacisk ze strony firm z Państwa Środka. Niemniej jednak jeszcze Koreańczykom korona z głowy nie spadła, a wręcz przeciwnie – pojawiła się nowa.

Tak naprawdę po pierwszym roku smartwatchy na rynku możemy już mniej więcej zacząć zbierać statystyki, który producent sprzedał najwięcej tego typu urządzeń. Wyniki na rok 2014 wyglądają następująco:

smartwatch samsung lg statystyka ranking asus lenovo

Samsung na szczycie i to nie byle jakim. Kolejni w stawce producenci są jakby nie patrzeć daleko za Koreańczykami i ciężko powiedzieć, żeby marketing producenta Gearów miał pozwolić na odmianę tej sytuacji. Najwięcej smartwatchy w portfolio, najlepsza reklama – to wszystko sprawia, że póki co Samsung nie musi się martwić o swoją pozycję. Jednak teraz do gry weszło Apple, które zapowiada, że chce na „dzień dobry” sprzedać aż 3 miliony urządzeń. Czy to się uda? Czas pokaże, ale znając fanów tej firmy zapewne Samsung straci swoją pozycję.

Mimo wszystko wiemy, że w drodze jest jeszcze wiele ciekawych smartwatchy. Tylko czy tutaj jest ktoś w stanie przebić markę „Apple”?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy