ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy XCover 5 z Exynosem 850

Galaxy Xcover 5 – pancerny smartfon 5G prosto od Samsunga

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung jest jedynym producentem z czołówki, który produkuje pancerne urządzenia. Firma sprzedaje zarówno wytrzymałe smartfony z serii Xcover, jak i tablety z linii Galaxy Tab Active. Warto jednak pamiętać, że nowe modele tych urządzeń pojawiają się na rynku dość… sporadycznie. Chociaż ostatnio to się zaczęło zmieniać. I tak Xcover 4 miał swoją premierę w 2017 roku, jednak jego ulepszona wersja, czyli model 4s, zadebiutowała już w roku 2019. Pojawiły się jednak przecieki, które sugerują, że Samsung pracuje nad modelem Xcover 5, który będzie znacznym skokiem jakościowym w porównaniu do poprzednika.

Samsung Galaxy Xcover 5 5G

Samsung Galaxy Xcover 5 5G

Jak donosi serwis Sammobile Samsung może wkrótce zaprezentować tajemniczy smartfon z numerem modelu SM-G501B. Słuchawka ta została nawet zauważona na HTML5TEST, gdzie pracowała pod kontrolą systemu Android 11. Biorąc pod uwagę numer modelu i dotychczasowe oznaczenia koreańskiego giganta, źródło twierdzi, że to może być Galaxy Xcover 5. Dodatkowo smartfon ten ma być wyposażony w procesor obsługujący sieć 5G. To by oznaczało, że Galaxy Xcover 5 będzie pierwszym pancernym smartfonem Samsunga z obsługą sieci najnowszej generacji. Pojawiają się także plotki na temat wariantu 4G, który miałby być oznaczony jako SM-G500F. Te jednak nie mają żadnego potwierdzenia. 

Zobacz też: Realme 7 5G oficjalnie. Na pokładzie m.in. odświeżanie 120 Hz

Niestety, nie ma mowy na temat żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji smartfona. Pojawiają się jednak już pewne spekulacje. Serii Xcover zawsze było bliżej do średniej półki, niż do flagowców, jeśli chodzi o specyfikację. Dlatego spekuluje się, że sercem nowego urządzenia będzie układ Exynos 880 lub Exynos 1080. Jednak ten drugi wariant jest mniej prawdopodobny. Nie brakuje także spekulacji sugerujących, że Samsung sięgnie po procesor od Qualcomma, chociaż te odrzuciłbym już na samym wstępie. Kolejne spekulacje mówią o ekranie LCD, uzasadniając to ich dłuższą żywotnością. Warto jednak traktować te doniesienia z dużym przymrużeniem oka, ponieważ to jedynie spekulacje. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy