ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
140 milionów Redmi Note

Xiaomi ma powody do świętowania – smartfony Redmi Note przekroczyły kolejną granicę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Redmi Note zaczynała jeszcze jako element linii Redmi pod skrzydłami Xiaomi. Dziś jest to osobna marka, chociaż wciąż zależna od firmy z króliczkiem. I to właśnie urządzenia z serii Redmi Note wciąż są jej głównym trzonem napędowym. Xiaomi ogłosiło dziś, że sprzedało ponad 140 milionów sztuk serii Redmi Note na całym świecie. Warto też dodać, że według organizacji badawczej Omdia, seria Redmi Note 8 stała się drugą najpopularniejszą linią smartfonów na świecie w pierwszej połowie 2020 roku.

140 milionów Redmi Note trafiło w ręce klientów

140 milionów Redmi Note

Xiaomi wprowadził serię Redmi Note w 2014 roku. W 2019 roku, oprócz ogłoszenia serii Redmi Note 7, firma ujawniła również, że Redmi stała się niezależną marką. Przy okazji sprzedaż egzemplarzy z 7 w nazwie przekroczyła 10 mln sztuk w ciągu 4 miesięcy. Natomiast jej globalna sprzedaż przekroczyła dotychczas 40 mln sztuk. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej udanych linii produktowych marki Redmi i jak widać, odpowiada za znaczną część sprzedanych urządzeń. Niestety, firma nie pochwaliła się następnymi liczbami, jednak wiadomo, że seria Redmi Note 8 sprzedała się w ilości 30 mln egzemplarzy do… maja tego roku. Przez te pół roku mogło się więc w tej materii naprawdę dużo zmienić.

Zobacz też: Ceny gier na Xbox Series X wzrosną? Wszystko na to wskazuje

To również wskazuje, że to właśnie Redmi Note 7 i Redmi Note 8 w głównej mierze odpowiadają za popularność tej serii. Nawet przy dość naiwnym założeniu, że po tej dacie nie sprzedał się żaden smartfon Note 8, to i tak te dwie serie zagarniają dla siebie połowę wszystkich sprzedanych sztuk. Pamiętajmy przy tym, że obydwie zadebiutowały w 2019 roku. Warto przy tym dodać, że rodzina Redmi Note 9 wciąż nie doczekała się premiery wszystkich swoich przedstawicieli. Do tego grona mają dołączyć jeszcze tani smartfon z 5G oraz budżetowy smartfon fotograficzny z aparatem 108 MPx.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy