WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, z którego korzystają ponad 2 miliardy osób. Facebook, jego właściciel, ma zatem świetną motywację do stałego ulepszania swojego produktu. Dziś dowiedzieliśmy się, że do WhatsAppa zmierza funkcja, która pozwoli na łatwe ignorowanie konwersacji. Co prawda nie jest to nic wielkiego, ale wielu osobom z pewnością się przyda.

Łatwe ignorowanie konwersacji w WhatsApp – o co chodzi?

WhatsApp wyciek numerów telefonów

Niezastąpiony portal WABetainfo, który zajmuje się przeczesywaniem kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu jeszcze niewydanych funkcji, odnalazł w becie WhatsAppie nowość zatytułowaną „Read Later” (ang. „Czytaj później„). Jest ona swojego rodzaju rozwinięciem zarchiwizowanych wiadomości, które obecnie pozostają niewidoczne do momentu, aż ich nadawca zdecyduje się napisać do nas ponownie. Nowa funkcja pozwala całkowicie wyciszyć te konwersacje – gdy to zrobimy, nie będziemy dostawać żadnych powiadomień nawet wtedy, gdy ten sam odbiorca prześle kolejną wiadomość.

Zobacz także: WhatsApp ze świetną nowością – oto znikające wiadomości

Gdy nowość wejdzie w życie, to użytkownicy będą mogli przejść do specjalnej sekcji, w której będą się znajdować wszystkie zarchiwizowane konwersacje – z nowymi wiadomościami lub bez nich. Mówiąc prościej – osoby korzystające z WhatsAppa będą mogły same decydować, czy chcą sprawdzić nowe wiadomości od osób, które wcześniej uznały za nieciekawe. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy opisywana nowość trafi do oficjalnej wersji WhatsAppa, choć zapewne już niedługo. Co o niej sądzicie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.