BLIK jest oferowany przez coraz większą grupę banków w Polsce, jednak póki co nie pojawił się w aplikacjach do płatności niezwiązanych z instytucjami bankowymi. 6-cyfrowego kodu umożliwiającego płatności nie wygenerujemy zatem w aplikacjach typu Revolut czy SkyCash. Tymczasem niektórym osobom zastępują one programy bankowe podczas części transakcji. Do tej kwestii odniósł się dziś Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

BLIK w aplikacjach do płatności, które nie należą do banków – czy jest na to szansa?

Blik w aplikacjach do płatności

Dziś odbyła się konferencja, na której zaprezentowano wyniki systemu BLIK w trzecim kwartale 2020. Po zakończeniu zasadniczej części wydarzenia pojawiły się pytania, na które odpowiadał Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Jedno z pytań dotyczyło tego, czy BLIK pozostanie zarezerwowany wyłącznie dla aplikacji bankowych, czy może pojawić się także w innych programach. Tu padły przykłady aplikacji Revolut i SkyCash. Nie chcemy takiego rozwoju wykluczyć, w sposób bardzo aktywny staramy się rozmawiać z wszelakimi podmiotami, które zainteresowane są oferowaniem BLIKa – odpowiedział Dariusz Mazurkiewicz.

Czytaj także: Już wiemy, kiedy Firefox ostatecznie pożegna technologię Flash

Zaznaczył też jednak, że podmiotom innym niż banki jest przeważnie bardzo trudno spełnić pewne konieczne do oferowania BLIKa wymogi. Te z kolei wynikają z regulacji prawnych i reżimu, w którym funkcjonuje Polski Standard Płatności, posiadając status wydawcy oraz oferując system płatności.

źródło: Polski Standard Płatności

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.