IGF 2020 zostało oficjalnie zakończone. Ze względu na pandemię, tegoroczna edycja Forum Zarządzania Internetem ONZ została zorganizowana w formie online. Już za rok kolejna edycja wydarzenia, której gospodarzem będzie Polska.

IGF 2020 zakończone – podsumowanie wydarzenia

Tegoroczna 15. edycja IGF była jednocześnie pierwszą, która odbyła się w formie online. Hasłem przewodnim wydarzenia było Virtually Together. W Forum Zarządzania Internetem wzięło udział prawie 6 000 osób z ponad 170 krajów świata.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ. Jej cel to inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu i zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. W ceremonii zamknięcia Forum Zarządzania Internetem wzięli udział m.in. prezydenci i ministrowie różnych państw, jak również Sekretarz Generalny ONZ. Polskę reprezentowali Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. IGF 2021. Krzysztof Szubert uczestniczył w panelu dyskusyjnym o przyszłości internetu po zakończeniu pandemii. Mówił m.in. o tym, jak ważne jest cyberbezpieczeństwo i wdrażanie edukacji cyfrowej.

Czytaj także: Przydatne funkcje Google Maps, które usprawnią użytkowanie w terenie

Polska będzie gospodarzem 16. edycji światowego IGF 2021, który odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Katowicach, mieście – centrum innowacji, nowych technologii – powiedział na ceremonii zakończenia IGF 2020 Marek Zagórski. Przypomniał on też, że hasło polskiej edycji Forum Zarządzania Internetem to Internet United.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.