asus-eee-pad-transformer-prime
Transformer Prime, jako jeden z najwydajniejszych tabletów z systemem Android, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Zdaniem części osób, w przypadku tego urządzenia jedną z najpoważniejszych wad jest brak obsługi 3G. Asus zabrał głos w sprawie tego modelu tabletu.

Zdecydowana większość producentów wprowadzając do sprzedaży swoje nowe tablety oferuje użytkownikom możliwość zakupu jedynie wersji WiFi, co jest pewnego rodzaju ograniczeniem możliwości. Rozwiązaniem problemu może być udostępnienie połączenia internetowego ze smartfona, jednak w przypadku bardziej intensywnego użytkowania Internetu dość szybko rozładujemy baterię w naszym telefonie.

W kontekście Transformera Prime, od momentu debiutu rynkowego tego urządzenia, najczęściej były zadawane dwa pytania – kiedy pojawi się aktualizacja do Androida 4.0 i czy będzie dostępna wersja WiFi + 3G. Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się informacje, które mogły wskazywać na pojawienie się takiego modelu.

Asus oficjalnie poinformował, że na tę chwilę w harmonogramie nie przewidziano możliwości wprowadzenia do sprzedaży Transformera Prime 3G. Oznacza to tyle, że w przypadku osób, które nie wyobrażają sobie takiego urządzenia bez obsługi 3G, będą musiały poczekać na konkurencyjne tablety – np. Acera Iconie Tab A700.

Tajwański producent swoje stanowisko argumentuje tym, że zapotrzebowanie na tego typu wersję jest zbyt małe, aby myśleć o stworzeniu jej i wprowadzeniu na wiele rynków. W ten sposób Asus potwierdza swoją niechęć do modeli wyposażonych w modem 3G – w przypadku Transformera pierwszej generacji użytkownicy musieli czekać wiele miesięcy, aż producent spełnił ich prośby i oczekiwania.

Powodów takiej, a nie innej decyzji Asusa, można doszukiwać się przede wszystkim w znaczącym utrudnieniu przygotowania aktualizacji oprogramowania. Producent mając w swojej ofercie tablety w wersji WiFi i WiFi + 3G potrzebuje więcej czasu na stworzenie i przetestowanie nowego wydania Androida – do tej pory Asus był firmą, która bardzo szybko wydawała kolejne wersje systemu Google.

źródło: Slashgear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula