Huami Zepp Z jest smartwatchem z wyższej półki, choć wyceniono go całkiem przyzwoicie. To też próba przekonania użytkowników do tego, że warto czasem spojrzeć na marki, które nie są kojarzone z półką premium. W tym przypadku otrzymujemy naprawdę interesujące urządzenie, które swoim wyglądem przypomina bardzo klasyczne zegarki.

Huami Zepp Z

Huami Zepp Z
Huami Zepp Z

Patrząc na tego smartwatcha można odnieść wrażenie, że dostanie się do ręki sprzęt z wyższej półki cenowej. Tymczasem cena Huami Zepp Z nie jest odstraszająca. Smartwatch kosztować ma bowiem 349 dolarów, czyli około 1315 złotych. Można też powiedzieć, że to wersja premium zaprezentowanego we wrześniu Amazfit GTR 2. Wiadomo, że sprzęt ma trafić także na europejski rynek, choć nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie ma to nastąpić.

Co takiego ma do zaoferowania zegarek w tej cenie? Całkiem sporo, a nie chodzi tutaj tylko o same możliwości. Koperta została wykonana ze stopu tytanu, a firma reklamuje ten fakt w dość specyficzny sposób. Twierdzi, że metal był polerowany 5 raz dłużej, niż w 4 razy droższych zegarkach. Na grafikach promocyjnych wygląda to naprawdę nieźle, więc chyba można Huami w tej kwestii zaufać.

Specyfikacja Huami Zepp Z

Wyświetlacz AMOLED ma średnicę 1,39 cala, co przekłada się na rozdzielczość 454×454 pikseli. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z 50 tarcz, a jeżeli nie znajdą dla siebie odpowiedniej, mogą wgrać też swoje zdjęcia. Sprzęt wyposażono w trzy przyciski. Górny ma być dowolnie programowalny, a koronka służy do nawigacji po systemie. Pasek jest na złączu 22 mm, więc nie powinno być problemów z jego zmianą. Na pokładzie zegarka jest 12 trybów sportowych, a sam sprzęt jest wodoodporny (do 5 ATM). Smartwatch jest także kompatybilny z asystentem głosowym Alexa, ale zegarek ma rozpoznawać także polecenia w trybie offline.

Huami Zepp Z
Huami Zepp Z

Zobacz też: Citizen CZ Smart, czyli kolejny zegarek z Wear OS debiutuje na rynku.

Akumulator urządzenia ma pojemność 340 mAh, co ma pozwolić na 15 dni normalnego użytkowania i nawet do 30 oszczędnego. Nie zabrakło GPS oraz GLONASS. Urządzenie pozwala na monitoring tętna czy pomiar SpO2. Do parowania ze smartfonem wykorzystanie zostanie Bluetooth 5.0. W przyszłości ma pojawić się także wersja z EKG na pokładzie.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.